Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

21.10.2019

Kui president Kersti Kaljulaid viibib sel nädalal Jaapanis, et osaleda Tokios keiser Naruhito kroonimistseremoonial, siis Pärnus on kolmepäevasel visiidil külalised Jaapanist Ichikawa linnavalitsusest eesotsas Ichikawa linnapea Hirotami Murakoshiga.

Jaapanlaste külaskäigu eesmärk on otsida Pärnu linnaga koostöövõimalusi ja teha tutvust nii Eesti riigi kui ka kohalike omavalitsuste pakutavate e-teenustega. Ichikawa meerile Murakoshile on praegune visiit juba teine Pärnus käik sel aastal, esimest korda väisas ta Pärnut tänavu maikuus. Seekordsel külaskäigul on Murakoshiga kaasas kolleegid Ichikawa linnavalitsuse informatsioonisüsteemide ja rahvusvaheliste suhete osakonnast ning Ichikawa linnasekretär.

Täna hommikul osalesid külalised Pärnu linnavalitsuse istungil, pärast mida demonstreeris Pärnu linnapea Romek Kosenkranius jaapanlastele, kuidas pärnakad ja kohalik omavalitsus omavahel läbi erinevate e-keskkondade suhtlevad: kuidas kodanikud saavad esitada taotlusi ja oma andmeid uuendada või muuta ja kui kiiresti tänu e-asjaajamisele infovahetus osapoolte vahel toimub.

Pärnu linnapea andis külalistele põgusa ülevaate ka Eesti riigi infoportaali Eesti.ee toimimisest ja funktsioonidest. Täna pärastlõunal kirjutasid linnpead Pärnu Linnakodaniku majas alla koostööleppele, mille sisuks on info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaalane koostöö omavalitsuse juhtimise ja teenuste valdkonnas.

Ichikawa linnapea Murakoshi sõnutsi on tema juhitval linnavalitsusel pärnakatelt palju õppida. Eeskätt just seda, kuidas teenuseid efektiivsemaks ja kodanikele kergesti kättesaadavaks muuta. Ichikawas on elanikke pea kümme korda rohkem kui Pärnu omavalitsuses, kuid sealses linnavalitsuses on töötajaid koguni 30 korda rohkem kui Pärnu linnavalitsuses. 

Homme külastavad jaapanlased Pärnu Mai kooli, kus neile tutvustatakse Eesti üldhariduskoolide IT-õpet.

Ichikawa linn asub pealinnast Tokiost 20 kilomeetri kaugusel. 2018. aasta andmete põhjal elab Ichikawas 487 000 inimest. Suur osa linnaelanikest käib tööl Tokios. Mitmed Tokiost välja viivad suured maanteed ja raudteeliinid läbivad just nimelt Ichikawa linna. Ichikawas tegutseb palju metalli- ja tekstiilitööstusettevõtteid, siin asub ka Jaapani kaitseväe maavägede staap. 

Jaapanis teatakse Ichikawa linna selle mitmekülgse hariduselu - Ichikawas on väga palju erinevaid koole – ning rikkaliku kultuuri- ja ajaloopärandi poolest. Tegemist on väga rohelise linnaga.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee

 Ichikawa linnapea Ichikawa linnapea

 Ichikawa linnapea2

 Ichikawa linnapea3


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid