Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

22.10.2019

Esmaspäeval, 28. oktoobril kell 10 hakatakse Pärnus Tallinna maantee, Jannseni tänava ja Rääma tänava ristmikku rekonstrueerima, autojuhid ei saa ristmikul poolteist kuud vasakpöördeid teha, olulisi muudatusi on bussiliikluses.

Ristmiku lähedal, kõigis neljas suunas vahetatakse välja maa all asuvad torustikud. Enamik valgusfoore demonteeritakse, jäävad vaid iga sõidusuuna parempoolsed foorid, mis reguleerivad otseliiklust.

Liikluseks jääb avatuks ainult üks teepool, kus saab otse sõita ja parempöördeid teha. Ainsana on silla poolt tulles ja Vana-Pärnu poole sõites vasakpööre lubatud liinibussidele ja operatiivsõidukitele.

Tavaliiklejatele keelatakse vasakpöörded seetõttu, et pööraja peab otse sõitjale teed andma ja vasakpööret ootavatest autojuhtidest tekiks ummik. Üksik linnabuss jõuab vasakpöörde teha fooritsükli lõpus.

Kõige enam tekitavad liiklusmuudatused probleeme Audru osavalla, Vana-Pärnu ja Rääma elanikele. Audru osavalla ja Vana-Pärnu elanikud saavad küll hommikul mööda tavapärast teed kesklinna sõita, kuid tagasi koju pääseb Tallinna maanteelt pärast Ülejõe põhikooli Lille tänavale keerates ning mööda Saugamõisa ja Lennuvälja teed edasi sõites. Kes tuleb Tallinna poolt ja tahab Audru või Vana-Pärnu poole sõita, sellel on mõtet juba Ehitajate tee ristmikult Lennuvälja teele keerata. Vasakpööre Tallinna maanteelt Voorimehe tänavale keelatakse, samuti Rääma tänavalt Vana-Rääma tänavale keeramine.

Rääma elanikel tuleks Papiniidu silla kaudu kesklinna sõita. Rääma tänavalt sillale vasakpööret teha ei saa ja Uus-Sauga tänava ristmikul keelatakse tagasipööre. Edasi on küll tagasipööre võimalik, kuid liiga pikk tagasipööret ootavate autode rivi võib tekitada ummiku. Ka Tallinna poolt tulijatel pole võimalik Rääma tänavale keerata ja seetõttu tuleks vasakpööre juba varem teha.

Linnavalitsus palub kesklinnas tööl käijatel Tallinna maantee ristmiku poolsetes jõeäärsetes parklates mitte parkida, sest elamukvartalis piiratakse operatiivautode läbipääsu tagamiseks parkimist. Samuti tuleb operatiivautodele teed anda.

Linnabusside peatustest jääb vanasse kohta üksnes Tallinna maantee silla poolt ristmiku poole viiva sõidusuuna peatus. Teised peatused viiakse ajutiselt kaeviku lõpu juurde: Jannseni tänaval Uus-Sauga tänava ristmiku, Tallinna maanteel Noorteväljaku parkla lähedale.

Mai tänava ja Raeküla suunas sõitjatel viiakse linnaliini number 14 kohtumine liinide nr. 6, 10 ja 19 bussiga Tallinna maantee peatusest üle Bussijaama peatusse. Sellest tulenevalt on liinide nr. 6, 10 ,14 ja 19 läbimisaeg ajutises Tallinna maantee peatuses 2 minutit tavapärasest varasem (05, 25 ja 45 min pärast täistundi) ja Teatri peatuses 1 minut varasem, teistel sillale suunduvatel liinidel ajutises Tallinna maantee peatuses 1 minut varasem.

Tulenevalt liikluskorralduse muutusest muutuvad selles piirkonnas ka paljude bussiliinide marsruudid: Ilvese peatus ja Kaevu tänaval asuv Linakombinaadi peatus suletakse. Oja tänavalt kesklinna suunas sõitvad bussid nr. 1A, 7, 14, 20, 20A ja 27 suunatakse mööda Oja tänavat kuni Tallinna maanteeni ja nad peatuvad Oja tänava ja Tallinna maantee ristmiku juures asuvas Piiri peatuses.

Ka liin nr. 39 tuleb Tammiste poolt linna Oja tänava kaudu ja sel suunal jääb liinil ära Männi peatus. Selle asemel peatub buss Oja tänaval asuvas Raba peatuses.

Liinid nr. 15, 16 ja 17 ei sõida üle silla Tallinna maanteeni. Nende liinide alg- ja lõpp-peatuseks jääb Teatri peatus (välja arvatud liini nr. 16 viimane Tammistest kell 22.07 väljuv ring, mis sõidab Uus-Sauga kaudu ringiga Tallinna maanteeni)

Liin nr. 13 sõidab Oja tänava suunas mööda Rääma ja Kaevu tänavat ja liinil jääb ära Roheline peatus.

Liinil nr. 7-B jääb Uus-Sauga poolt tulles ära Tallinna maantee peatus, buss sõidab Rohu peatusest otse mööda Rohu, Rohelist ja Oja tänavat Kaevu peatusse.

Liini nr. 40 väljumisel Kalurihallist Sauga aleviku suunas kell 5.44 jäävad ära Jaani, Tallinna maantee ja Rohu peatused, buss sõidab Rõugu ja Lille tänavate kaudu.

„Kindlasti tekitab liikluse ümberkorraldamine paljudele inimestele ebamugavusi, kuid teisiti pole neid töid võimalik teha,“ ütles Pärnu linnavalitsuse liiklusspetsialist Toomas Tammela. „Arvestage, et ristmiku läbimiseks kulub kaua aega. Kui võimalik, valige teine marsruut. Jälgime olukorda ja kui vaja, teeme liikluskorralduses muudatusi.“

Kaevetööd kestavad sõltuvalt ilmastikust ligi poolteist kuud. Kui ilmad lähevad liiga külmaks, siis tööd katkestatakse, kraavid aetakse kinni ja kaetakse asfaldiga. Kevadel on vaja taas vähemalt poolteist kuud ristmikul liiklust piirata, sest välja vahetamist vajavad ka teise sõidusuuna all asuvad kommunikatsioonid.

Pärast ristmiku rekonstrueerimist on silla poolt Vana-Pärnu poole võimalik vasakpööret teha kahel sõidurajal, samuti muutub sujuvamaks Vana-Pärnu poolt silla poole keeramine.

Liiklusskeem ümbersuunamised bussipeatused


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid