Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

22.10.2019


Võimalus tasuta eterniiti ära anda tekitas Pärnu keskuslinna ja kolme osavalla elanikes nii suurt huvi, et esialgu kavandatud kogumisringidest eterniidi ära vedamiseks ei piisa. Seetõttu toimub eterniidivedu lisaks plaanitud kolmele laupäevale (26. oktoober, 2. ja 9. november) veel teistel päevadelgi.

Oluline on rõhutada, et kõigil, kes 20. oktoobriks Pärnu linnavalitsusele oma eterniidikogusest teada andsid ja end tasuta veole registreerisid, ei jää eterniit ära viimata: eterniit viiakse kindlasti ära, küll aga ei pruugi transport toimuda täpselt sel kuupäeval nagu Pärnu linnavalitsus ja AS Ragn Sells esialgu plaanisid.

Eterniidiveole registreerunutele antakse telefoni teel teada, millal kogumisring nende koduni jõuab. Ühendust võetakse Pärnu linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialisti Marve Virunurme kinnitusel kõigi kodanikega, kes oma eterniidist teada andsid ja end tasuta veole kirja panid.

Tõstamaal ja Audrus toimub eterniidivedu lisaks 26. oktoobrile ka 23., 24. ja 25. oktoobril.

Pärnus oli esiti plaanis korjata eterniit kokku 2. novembril ja Paikusel 9. novembril. Paikuselt avaldas eterniidi äraveo soovi kümme kodanikku ja neilt viiakse eterniit ära lubatud ajal.

Pärnu keskuslinnas tuleb ühe veopäeva asemel mitu kogumisringi, sest kõikide registreerunute juurde Ragn Sellsi masin 2. novembril ei jõua.

Lisanduvate veopäevade ajad selguvad jooksvalt. „Me helistame kõik registreerunud enne läbi, selgitame olukorda ja anname jooksvalt teada, millal Ragn Sellsi auto eterniiti peale võtma tuleb,“ lubab Virunurm.

Keskkonna ja heakorra peaspetsialisti sõnutsi võis eeldada, et Pärnu keskuslinnast paneb end eterniidi veole kirja 40-50 inimest, aga lõpuks tuli huvilisi kaks korda enam. „Mitmed helistajad ütlesid, et ei ole omal käe eterniidist vabanenud, sest selle transportimine käib üle jõu,“ ütleb Virunurm.

Isegi Audrus, kus alles kevadel eterniidivedu toimus, kogunes sügisesele kogumisringile soovijaid üle ootuste palju. „See on ju tore, et inimesed haaravad omavalitsuse pakutavast võimalusest kinni. Samas näitab see ka seda, et samasugust aktsiooni tuleb omavalitsusel ka edaspidi organiseerida,“ nendib Virunurm.

Vaata lisaks: terniidi, vanade kodumasinate ja ohtlike jäätmete kogumisringid 


Lisainformatsioon:
Marve Virunurm
keskkonna ja heakorra peaspetsialist
444 8307
marve.virunurm[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid