Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

28.10.2019

Suvel Pärnut väisanud poolsada maastikuarhitektuuri eriala üliõpilast 19 Euroopa riigist pakkusid välja ideid Pärnu Leinapargi uuendamiseks.

Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi eestvedamisel toimus suvepealinnas Euroopa maastikuarhitektuuri tudengite aastakohtumise raames erialane töötuba, kuhu kaasati ka Pärnumaa ülekohtuselt represseeritute ühenduse „Pärnu Memento“ ja Pärnu linnavalitsuse esindajad.

Töötoa eesmärgiks oli leida häid lahendusi Leinapargi ümber kujundamiseks. „Tudengid võtsid linnaga kontakti sooviga saada meilt oma töötoa jaoks ülesandepüsitus. Kuna oleme juba mõnda aega arutanud Leinapargi ümber kujundamist, siis palusime üliõpilastel pakkuda välja ideid, kuidas võiks Leinaparki uuendada,“ ütleb Pärnu linnavalitsuse linnakujunduse spetsialist Janno Poopuu.

Poopuu ütlust mööda ei täida Leinapark tänasel kujul oma eesmärki: siin ei ole keskset tseremooniaväljakut, on vähe valgustust ja küüditamisohvrite mälestuskivi jääb pargiroheluses varju.
Linn sooviks parki korrastada ja muuta seda Riia maantee suunas avatumaks.

Tudengite aastakohtumist juhtinud Alice Närepi sõnutsi oli muljetavaldav näha, kuidas rahvusvaheline töögrupp suutis kõigest nelja tunniga leida pargi kujunduseks meeleolukaid ideid ja esitada väga erinevaid nägemusi, kuidas võiks Leinaparki muuta.

Ka Poopuu hinnangul andis ideekorje mitmeid huvitavaid mõtteid, millega linn plaanib nüüd edasi minna. „Kuna häid lahendusi oli paaris-kolmes töös, siis ilmselt ei liigu me edasi mitte ühe konkreetse tööga, vaid kombineerime omavahel mitmest tööst pärinevaid ideid. Linna soov on, et uuendatud Leinapargis oleks rõhutatud parki läbiv kitsarööpmeline raudteetamm ja see võiks olla ka täies pikkuses valgustatud.

Olemasolev mälestuskivi jääks kindlasti alles, aga selle juures võiks olla valgustuse ja istepinkidega tseremooniaväljak. Uuenduskuuri tulemusena peaks valmima kaasaegne memoriaal,“ kirjeldab Poopuu.
Läinud nädalal linnavalitsuses kogunenud töögrupp vaatas kõik tudengite tööd uuesti üle. Järgmiseks koostab planeerimisosakond Leinapargi uuendamiseks täpsema lähteülesande, mille põhjal saab projekteerida eskiislahenduse.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid