Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

29.10.2019

Kolmapäeval, 30. oktoobril kell 10 avatakse Pärnus aadressil Metsa 1 uus jäätmepunkt, kuhu kodanikud saavad tuua nii ohtlikke kui ka elektri- ja elektroonikajäätmeid.

Jäätmepunkt asub Metsa 1 maja taga aiaga piiratud territooriumil. Punkt on avatud igal kolmapäeval kell 16-18 ja laupäeviti kell 9-13.

Ohtlike ning elektri- ja elektroonikajäätmete ära andmine on tasuta. Teenus on mõeldud ainult eraisikutele.

Ohtlikud jäätmed on näiteks vananenud ravimid, patareid ja vanad akud, värvid, kemikaalid, õlifiltrid, luminestsentslambid, elavhõbedaga kraadiklaasid, aerosoolid, pulber- ja vahtkustutid, lahused, happed, liimid, õlised kaltsud jms. Elektri-ja elektroonikajäätmetest võib jäätmepunkti tuua näiteks televiisoreid, külmkappe, pesumasinaid, boilereid, telefone, päevavalgustuslampe, monitore jms.

Pärnu abilinnapea Siim Suursilla hinnangul asub uus jäätmepunkt logistiliselt heas kohas, sest selle naabrusse jäävad suured tiheasustusega elurajoonid nagu Mai, Raeküla, Riia maantee piirkond, rannarajoon ja kesklinn, mille elanikel seni kodulähedane jäätmepunkt puudus. „Kõigil linnaelanikel ei ole autot ega ka muud transpordivõimalust, et tuua suured kodumasinad või ohtlikud jäätmed Raba tänava lõppu Paikre jäätmejaama. Metsa tänaval avatav jäätmepunkt muudab sellistest jäätmetest vabanemise oluliselt lihtsamaks,“ märgib Suursild.

Kui jäätmepunktid võtavad vastu ohtlikke ning elektri- ja elektroonikajäätmeid, siis jäätmejaamadesse saab lisaks ohtlikele ning elektri- ja elektroonikajäätmetele viia ka suur-, metalli-, ehitus- ja lammutusjäätmeid ning vanu rehve.

Peale Raba tänava jäätmejaama töötavad Pärnus jäätmejaamad ka Põlendmaal, Lavassaares, Tõstamaal ja Audrus. Audrus on jäätmepunkt.

Jäätmete liigiti sorteerimine ning jäätmejaamade- ja punktide kasutamine aitab vähendada ohtlike jäätmete sattumist olmeprügisse ja loodusesse.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid