Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

06.11.2019

Märjad puulehed muudavad kõnniteed libedaks ja seal liikumise ohtlikuks, mistõttu tuletab Pärnu linnavalitsuse korrakaitseteenistus meelde, et kinnistuomanikel on kohustus hoida korras ja puhas nii oma kinnistu kui ka kinnistu ja sõidutee vaheline kõnnitee.

Pärnu linna heakorraeeskirja järgi on kõnniteega külgneva maatüki omanik kohustatud aastaringselt korraldama kinnistuga piirneva kõnnitee puhastamise nõnda, et seal oleks ohutu liigelda. See tähendab kinnistu ja kõnnitee puhastamist puulehtedest, okstest, olme- ja ehitusprahist ning talvel kindlasti lume koristamist ja libedusetõrjet.

Hoides kõnniteed puhtad hoolitseme nii iseenda kui kaaskodanike turvalisuse eest. Kui keegi libeduse tõttu kõnniteel kukub, siis on vastutajaks kõnniteega piirneva kinnistu omanik, kes on jätnud tee korrastamata. Kukkunud inimesel on õigus esitada kinnistuomanikule kahjunõue.

Kui kinnistuomanik ei täida heakorra tagamise kohustust, saadab korrakaitseteenistus kinnistuomanikule märgukirja kõnnitee korrastamiseks. Kui omanik heakorda ka siis ei taga, on korrakaitseteenistusel õigus algatada väärteomenetlus. Enamasti asi nii kaugele ei lähe ja kodanikud reageerivad juba märgukirja peale.

Korrakaitseteenistuse eesmärk ei olegi kedagi trahvida, vaid tuletada kinnistu omanikele meelde nende kohustusi, ühtlasi soovib teenistus tänada neid kinnistuomanikke, kes oma kohustusi aasta läbi täidavad.
Seega nüüd, kus puud on oma lehed langetanud ja temperatuur ei ole veel püsivalt miinuses, on tagumine aeg kõnniteed puulehtedest puhtaks teha.

Pärnu keskuslinnas veab kokku riisutud puulehed ja muud haljastusjäätmed tasuta ära AS Ragn-Sells. Ilma rahata viiakse haljastusjäätmed ära juhul, kui kogutud materjal on pakendatud konteinerisse, kus ongi ainult biolagunevad aiajäätmed või siis on aiajäätmed pakendatud rohelistesse biolagunevatesse kottidesse.

Nõuetekohaselt pakendatud puulehtede ja muude biolagunevate aia- ja haljastusjäätmete tasuta vedu saab tellida telefoninumbril 606 0439 või e-postiteel parnu[at]ragnsells.ee.Lisainformatsioon:
Pärnu linnavalitsuse korrakaitseteenistus
444 8380
korrakaitse[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid