Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

18.11.2019

Pärnu kaasava eelarve ideekonkursile esitati 26 ettepanekut, kõige enam soovitakse kodulinnas näha uusi sportimisvõimalusi ja laste mänguväljakuid.

Sportimisvõimaluste avardamist soovis kuus ettepanekute tegijat. Taheti discgolfiparki Loode-Pärnusse, BMX krossirada Port Artur 2 ja jõe vahele, raadio teel juhitavate sõidukite ala ja erinevaid spordiplatse koos laste mänguväljakutega või ilma nendeta.

Laste mänguväljakutest tundis puudust viis ettepanekute tegijat. Neid sooviti Rohu ja Lina tänava ristmiku juurde, Rohu 96a kinnistule, Papsaare külla Lõvi elamualale, Paikuse alevisse Koskla 14 kinnistule ja Raekülla Hirve ja Merimetsa tänava nurgale. Kolm ettepanekute tegijat tundis puudust jõe ujumiskohtadest, kahe arvates on tänavate ääres liiga vähe istepinke.

„Muki tahab ka liigikaaslastega vabalt joosta, tutvuda ja oma sotsiaalseid oskusi arendada. Kõik metsad, pargid ja alad on lendavaid taldrikuid ja higistavaid tegelasi täis,“ kurtis üks koeraomanikest ja lubas visata iga hektari eest soti, kui projekt läbi läheb. Kokku oli lemmikloomade pargi soovijaid kaks. Veel olid ettepanekute seas hologrammistend, targad prügikastid, autode peatumisala bussijaama juures jpm.

Osa ettepanekute tegijaid oli oma idee rahaliselt läbi kalkuleerinud, osa mitte. Linnavalitsus asub nüüd uurima, kas soovitud asja on võimalik soovitud kohas teha ja kui palju see võiks maksta. Kõik ettepanekud ei pruugi rahvahääletusele pääseda, sest need olid esitatud ilma kindla asukohata ja osa polnud ka investeeringud.

Esitatud ettepanekuid hindab kahe nädala jooksul linnavalitsuse komisjon, lähtudes nende tähtsusest Pärnu linnale, teostatavusest 12 kuu jooksul, kestlikkusest ja teistest kriteeriumidest. Komisjon võib samasuguseid mõtteid liita, paluda ideed täpsustada ja teha eelvaliku.

Väljavalitud ideed pannakse hääletusele, millest saab osa võtta iga vähemalt 16aastane Pärnu omavalitsuse elanik, hääletades kuni kahe ettepaneku poolt. Hääletus on salajane, tulemused reaalajas jälgitavad.

Võitjaks kuulutatakse enim hääli kogunud idee. Teoks tehakse üks või mitu enim hääli saanud ettepanekut, mis mahuvad kaasavaks eelarveks eraldatud 80 000 euro piiresse.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


eelarve2019 kodukale vaata


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid