Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Rukkilill

Reedel, 19. augustil on linnavalitsus ja osavallakeskused avatud 8–15
Laupäeval, 20. augustil taasiseseisvumispäev
Häid pühi!

Pressiteated, uudised

22.11.2019

Täna Endla teatri ette Keskväljakule püstitatav Pärnu linna jõulupuu ei lähe pärast pühi tavapärasele utiliseerimisele, vaid sellest valmistatakse mittealkohoolset toonikut.

Idee avalikust jõulupuust toonikut valmistada pärineb Saaremaa ettevõttelt OÜ Lahhentagge. See mõte tuli Lahhentagge eestvedajale ja tegevjuhile Maarit Pöörile pähe mullu ja siis tehti Kuressaare linnale ettepanek loovutada linna jõulukuusk tooniku valmistamiseks.

Saabuvate jõulupühade järel tehakse toonikut juba nii Kuresaare kui Pärnu linna jõulupuudest. „Probleem on ju ilmne: pärast aastavahetust tekivad üle maakera mäed pruunidest, kuivanud jõulukuuskedest. Need jõulukuuskede surnuaiad on äärmiselt kurvad vaatepildid.

Samas nii kaua kui kuused või nulud on veel rohelised, sobivad nad ideaalselt toonikute valmistamiseks. Eelmise aasta novembris taipasin, et linnade jõulukuused on sedavõrd suured, et nad ei jõua pühadeperioodil veel ära kuivada. Meie õnneks oli kodune Kuressaare linn valmis hetkega otsustama, et kuusele võiks teise elu anda,“ meenutab Pöör. Ka Pärnu linnaaedniku Anu Nurmesalu hinnangul on jõulupuu taaskasutamine millegi uue valmistamiseks teretulnud algatus.

Suvepealinna Iseseisvuse väljakut ehib saabuvatel pühadel 12meetrine hõbekuusk, mis sai paika eile. Teatri ette Keskväljakule saabub harilik nulg täna. Kui Pärnust läheb toonikuks nulg, siis Kuressaarest kuusk. Lahhentagge pruulib mõlemast puust mittealkohoolsed toonikud, mida sobib kasutada nii kokteilide segamiseks kui limonaadina janu kustutamiseks.

Jaanuaris, kui Pärnu jõulupuude transpordi ja püstitamise eest vastutav osaühing Euro Cactus puud võtab, eemaldatakse nulult oksad ja viiakse Saaremaale, kus need tükeldatakse ja purustatakse ning valmistatakse tõmmis. Kasutusse lähevad nii okkad kui väiksemad oksad. „Tõmmise saadame enne tootmise alustamist ka laboratooriumisse, et saada kinnitus okste kasutuskõlblikkusest. Kui kõik on korras, alustame tootmisega. Lisame joogile mõned ained, nagu näiteks punase kiinapuukoore, mis on keskseks tooraineks kõigis maailma toonikutes,“ kirjeldab Pöör.

Teatri ees seisvast harilikust nulust saab hinnanguliselt 50 000 pudelit toonikut. Joogi nimeks saab praeguste plaanide kohaselt „Pärnu Jõulupuu 2019“.

2016. aastal pereettevõttena sündinud Lahhentagge tõi esimese Eesti väiketootjana turule džinni. Peagi lansseerib ettevõte esimese mitte-alkohoolse džinni. Lisaks džinnijookidele toodab ettevõte ka toonikuid.
Lõviosa Lahhentagge jookides kasutatavast taimsest toorainest pärineb Saaremaa metsikust loodusest. Ettevõte ekspordib toodangut Soome, Rootsi, Lätti, Leedusse, Tšehhi, Saksa- ja Prantsusmaale.

Pärnus on Lahhentagge tooted müügil Rannahotellis ja Port Arturi Konsumis. Kui turule jõuab Pärnu-teemaline toonik, lisanduvad linna uued müügikohad.


Lisainformatsioon:
Maarit Pöör
OÖ Lahhentagge tegevjuht
564 4563
maarit[at]lahhentagge.com


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid