Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

03.12.2019

Nulli ümber kõikuv õhutemperatuur ja sademed muudavad teed ja tänavad kiiresti libedaks, mistõttu tuleb väljas liikudes olla väga ettevaatlik.

Pärnu linna tänavate ja kõnniteede libedusetõrjega tegelevad hooldusfirmad jooksvalt, ent kuna ilmaolud on viimastel päevadel olnud väga heitlikud, muutub olukord kiiresti.

Seetõttu tasub ühest kohast teise jõudmiseks varuda aega ja kannatust, valida kõnni- või sõidukiirus vastavalt hetkeoludele ning kasutada libeduse vastu kõikvõimalikke abinõusid. Näiteks jalakäijatel tasub kindlasti kanda mittelibiseva tallaga jalatseid või kasutada jääraudu.

Kuna libedus ja piiratud nähtavus pimeda ajal tekitavad liikluses ohtlikke olukordi, peavad jalakäijad kindlasti kandma helkurit. Helkuri kandmine on vajalik ka linnaruumis, et olla autojuhtidele võimalikult kaugelt nähtav - ettevaatlikkus ei ole kunagi liiast!

Kui pargisiseste, bussiliiklusega piirnevate tänavate ja suuremate kergliiklusteede libeduse- ja lumetõrje eest kannab hoolt linn, siis erakinnistutega piirnevate kõnniteede igahommikune puhastamine ja vajadusel libedatõrje tegemine on tulenevalt linna heakorraeeskirjast kinnistuomanike kohustus.

Kõige tõhusam meede libeda vastu on puistata kõnniteele graniitsõelmeid. Tuhka ei tohi kõnniteele visata, samuti ei ole soovitav katta jäine teepind liivaga. Liiva on keeruline kevadel maast kätte saada. Graniitsõelmed saab aga lihtsalt kokku pühkida ja tuleval talvel jälle kasutusele võtta. Hoonete omanikel tuleb likvideerida ka maja katuse või räästa külge kogunenud varisemisohtlik lumi.

Kuna praegune pluss- ja miinuskraadide vaheldumine soosib ka jääpurikate teket, tuleks jääpurikad aegsasti räästa küljest eemaldada, et need ei ohustaks kellegi elu.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid