Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

03.12.2019

Nulli ümber kõikuv õhutemperatuur ja sademed muudavad teed ja tänavad kiiresti libedaks, mistõttu tuleb väljas liikudes olla väga ettevaatlik.

Pärnu linna tänavate ja kõnniteede libedusetõrjega tegelevad hooldusfirmad jooksvalt, ent kuna ilmaolud on viimastel päevadel olnud väga heitlikud, muutub olukord kiiresti.

Seetõttu tasub ühest kohast teise jõudmiseks varuda aega ja kannatust, valida kõnni- või sõidukiirus vastavalt hetkeoludele ning kasutada libeduse vastu kõikvõimalikke abinõusid. Näiteks jalakäijatel tasub kindlasti kanda mittelibiseva tallaga jalatseid või kasutada jääraudu.

Kuna libedus ja piiratud nähtavus pimeda ajal tekitavad liikluses ohtlikke olukordi, peavad jalakäijad kindlasti kandma helkurit. Helkuri kandmine on vajalik ka linnaruumis, et olla autojuhtidele võimalikult kaugelt nähtav - ettevaatlikkus ei ole kunagi liiast!

Kui pargisiseste, bussiliiklusega piirnevate tänavate ja suuremate kergliiklusteede libeduse- ja lumetõrje eest kannab hoolt linn, siis erakinnistutega piirnevate kõnniteede igahommikune puhastamine ja vajadusel libedatõrje tegemine on tulenevalt linna heakorraeeskirjast kinnistuomanike kohustus.

Kõige tõhusam meede libeda vastu on puistata kõnniteele graniitsõelmeid. Tuhka ei tohi kõnniteele visata, samuti ei ole soovitav katta jäine teepind liivaga. Liiva on keeruline kevadel maast kätte saada. Graniitsõelmed saab aga lihtsalt kokku pühkida ja tuleval talvel jälle kasutusele võtta. Hoonete omanikel tuleb likvideerida ka maja katuse või räästa külge kogunenud varisemisohtlik lumi.

Kuna praegune pluss- ja miinuskraadide vaheldumine soosib ka jääpurikate teket, tuleks jääpurikad aegsasti räästa küljest eemaldada, et need ei ohustaks kellegi elu.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid