Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

10.12.2019

Kolmapäeval, 11. detsembril kell 10.00 esitlevad Pärnu Ühisgümnaasiumi (PÜ) õpilased koos projekti partneritega Austria, Portugali, Itaalia, Sloveenia ning Prantsusmaale kuuluva Kariibidel asuva Martinique’i saarelt Pärnu Keskraamatukogus visioone koolimaja ees asuvast Olev Siinmaa pargi arendustest.

Projektipartnerid esitlevad pargi plaane ja nende põhjal valminud 3D makette, et teha linnavalitsusele konkreetseid ettepanekuid, kuidas muuta PÜ ees asuv Siinmaa park jätkusuutlikuks ning linnakodanikele atraktiivseks. Hetkel on Siinmaa park pime ning peamiselt läbikäigu pargina kasutatav roheala Riia maantee ääres. Õpilased esitavad oma nägemuse, kuidas saaks summutada Riia maanteelt kostuvat liiklusmüra, muuta park mõnusaks lõõgastus paigaks nii lastega peredele kui noortele. PÜ õpilased soovivad pargile anda lisaväärtuse, et see oleks mitmekülgsete õppeotstarbeliste võimalustega ning pakuks rahulolu linnaelanikele.

Visioonide esitlemisele linnavalitsuses on eelnenud paari kuu pikkune eeltöö, mida on eest vedanud PÜ kunsti- ja arhitektuuri õpetaja Marika Ristmäe. Kaasatud on maastikuarhitekt, oktoobris ning detsembris viis loenguid ja töötube läbi Eesti Maaülikooli lektor Kadri Maikov. Tema juhendamisel võeti Siinmaa pargi arenduse visiooni kujundamisel arvesse tervendavate aedade kriteeriumid, et pargist saaks kogukonna jaoks rahu, lõõgastust ja argipäevast põgenemise võimalusi pakkuv roheala.

Visiooni Siinmaa pargi arendusest saab teoks Erasmus+ projekti ja „Construisons l’espace de vie de demain“ (tõlkes: „Ehitame homset elukeskkonda“) raames, viie välispartneri kaasatusega projekti peateemadeks on jätkusuutlik arhitektuur ja keskkond. Projektid näevad ette osalevate koolide õpilastele jätkusuutliku arhitektuuri alaste baasteadmiste andmise ning nende teadmiste rakendamise, et teha omavalitsustele konkreetseid ettepanekuid mõne nende kodukohas asuva ala parendamiseks ja arendamiseks.

Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo:
Liis Raal-Virks
Pärnu Ühisgümnaasiumi projektijuht

442 0131
yhis[at]yhis.parnu.ee
yhis.parnu.ee


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid