Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

13.12.2019


Pärnu linnavalitsus ei korralda sel aastavahetusel ilutulestikku, pidades linnaruumi kaunistamist kaheksa minutit kestvast tulevärgist tähtsamaks.

„Oleme arutanud, kas tuhandete eurode õhku laskmisele oleks alternatiivi ja leidnud, et pigem panustaks linna kaunistamisele rohkemate valguskaunistustega, mis on tunduvalt püsivam. Lisaks on ilutulestikust loobumine keskkonnasõbralikum ja ohutum. Me pole küll Pärnumaal esimene omavalitsus, kes ilutulestikust loobub, kuid soovime oma otsusega näidata head eeskuju,“ rääkis linnapea Romek Kosenkranius.

Igal aastal on tulesära linnaruumis varasemast rohkem. Lisaks Iseseisvusväljakul ja Keskväljakul kõrguvatele jõulupuudele ning südalinnas ehitud tänavatele ja parkidele on tänavu paigaldatud valgusdekoratsioone kohtadesse, kus neid varem pole olnud. Inimesi üllatatakse kuusekujuliste fooritulede ja muuga, et meeleolu rõõmsamaks muuta.

Pärnus õhtuti ringi jalutades võib nautida huvitavaid valguslahendusi Kuninga tänava põhikooli ees, parkides, väljakutel, Hedoni juures ja mitmel pool mujal. Iseseisvusväljakul ja selle lähedal toimub jõulupühade eel jõululaat ja valgusetendus.

Linna arengukavas on esikohal looduskeskkonna väärtustamine, millega sobib Keskväljakule püstitatud kuusest mittealkohoolse tooniku valmistamine paremini kui loomade uusaastaööl traumeerimine. Lisades ettevõtete ja kodanike poolt taevasse lastavatele rakettidele oma ilutulestiku, ei pakuks linnavalitsus midagi uut, küll aga hirmutaks osasid inimesi ja neljajalgseid sõpru, keda ootamatu müra häirib.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid