Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

16.12. 2019

Pärnu linnavalitsus kinnitas tänasel istungil kampaania „Värvid linna!“ tulemused. Linnavalitsus toetab sel aastal 23 eraisikust majaomaniku, kahe korteriühistu ja ühe ettevõtte värviostuga seotud kulusid kokku 4750 euro eest.

Kuluhüvitise saajate seas on nii Pärnu keskuslinnas kui ka kolmes osavallas asuvate hoonete omanikke. Väikseim välja makstav kuluhüvitis on tänavu 49 eurot ja 50 senti ning suurim 600 eurot ja 23 senti. Eraisikutele hüvitatakse 20-100 liitrise värvikoguse puhul 50 protsenti värvi maksumusest. Korteriühistutele ja teistele juriidilistele isikutele sama värvikoguse korral 40 protsenti, kuid mitte üle 2000 euro värvi hinnast.

Aprillis startinud ja oktoobris lõppenud värvikampaania nägi ette, et hoone võõpamistööd tuleb lõpetada 20. oktoobriks. „Pea kõik kampaanias osalevad omajaomanikud seda ka jõudsid, vaid kaks taotlejat ei saanud määratud ajaks maju värvitud. Kuid neil on võimalus seda järgmisel aastal teha, sest linn kindlasti soovib jätkata värvikampaaniaga,“ sõnas Pärnu linnakujunduse spetsialist Janno Poopuu. 

Linnakujunduse spetsialisti hinnangul on „Värvid linna!“ kampaania efektiivne ja tulemuslik meede. „Kui Pärnu linnas asuvad hooned on kenasti korrastatud ja värvitud, on ka linna üldmulje palju ilusam. Ettevõtmise mõju on linnapildis igal juhul tuntav: oleme aastate jooksul näinud, et värvi ostmisele kulunud summa osaline hüvitamine ja kaupmehe antav allahindlusprotsent motiveerivad majaomanikke kulukaid värvimistöid julgemalt ette võtma,“ märkis Poopuu.

2018. aastal toetas linnavalitsus majade värvimist 6000 euro eest. Kampaaniat „Värvid linna“ on Pärnus korraldatud alates 2000. aastast.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


 

biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid