Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Kallid pärnakad ja Pärnu sõbrad!

Tavatult soe ja kevadine aastavahetus on jäänud selja taha ning hakkame tasapisi harjuma mõttega, et oleme jõudnud uude kümnendisse.

Tahan teile, hääd kaaslinlased ja Pärnu sõbrad, soovida järgmist: tulgu alanud 2020. aasta teile kõigile ilus ja heas mõttes meeldejääv!

Meie kodulinna saabuski uus aasta pisut teisiti kui varem – ilma traditsioonilise ilutulestikuta. Linna otsus harjumuspärasest vana-aasta õhtu tulevärgist loobuda ei jätnud taevast Pärnu kohal küll päris ühegi värvilise saluudi ja kõmiseva pauguta, kuid tuntavalt rahulikum ja keskkonnasäästlikum oli ühest aastanumbrist teise minek igal juhul.

Jaanuarikuu esimene päeva tuuletu ja soe ilm meenutas juba päris kevadet. Iseenesest ju vägagi sobilik ja sümboolne algus aastale, mil Pärnu hakkab 25. korda kandma Eesti suvepealinna tiitlit, kuid tegelikult on aprilli nägu tali hoopiski selge märk kliima soojenemisest. See inimtegevusest ja keskkonnaprobleemidest tingitud murekoht on täna tuntavam kui eales varem. Ei pea olema hiromant ennustamaks, et keskkonnaga seotud keerdküsimused saavad suurimaks väljakutseks, mille ees inimkond eales seisnud on.

Ühe ilutulestiku ärajätmine ei muuda globaalses kontekstis küll palju, aga on siiski väike samm puhtama eluruumi suunas. Rääkimata positiivsest eeskujust andmisest, mida järgisid mitmed teisedki omavalitsused.

Kutsun ka teid, armsad kaasteelised, mitte ainult kaasa mõtlema, vaid reaalselt tegutsema puhtama elukeskkonna nimel. Igaüks saab parema tuleviku hüvanguks midagi ära teha.

Pärnugi läheb alanud aastale vastu heas usus ja lootuses, et nii käimaläinud aasta kui terve uus dekaad tulevad meile eelnevatest oluliselt paremad.

Meil on ju nii palju (lähi)tulevikult oodata. Tänavu valmib Pärnus ammuigatsetud uus avalik linnaujula ühes Eest moodsaima lasteaiaga, jätkame hoogsalt tänavavalgustuse projektiga ning kevadel tõmbame joone alla Aia tänava pikenduse ehitusele. Uuendusi ja edasiminekut on oodata üle terve suure Pärnu. Küll ka aeg ja eksperdid annavad paljudele põletavatele küsimustele (nagu näiteks Kesklinna sild, kolmas sild jms) vastuse – olen selles veendunud.

Ja lõpetuseks. Sel suvel saab Pärnust 25. korda Eestimaa suvepealinn. Mul ei ole kahtlustki, et ilmataat kingib meile sel puhul kuldse suve ja meie armsa kodulinna tänavaid täidab maist septembrini mõnus suvemelu. Mõelgem siis, kuidas seda väärikat aastapäeva tähistada, et saaksime 365 päeva pärast 2020. aastale tagasi mõeldes õndsalt õhata: „Küll oli ikka vägev aasta!“

Pikk jutt ei pruugi alati olla tark jutt, mistõttu võtaksin oma uusaastatervistuse nüüd lühidalt kokku, soovides: hoidke ennast ja oma lähedasi, julget pealehakkamist ja edu!


Romek Kosenkranius
Pärnu linnapea


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid