Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

13.01.2020

Sel nädalal üle lahe Helsingis toimuval Põhjamaade suurimal Matka turismimessil on esindatud ka Pärnu linn ja siinsed ettevõtted.

16.-19. jaanuarini Helsingi messikeskuses toimuval messil jagavad pärnakad ekspositsioonipinda turismiasjalistega Haapsalust, Saaremaalt ja Hiiumaalt. Nelja maakonna ühine väljapanek võimaldab reklaamida Lääne-Eesti piirkonda tervikuna, samas saab ka iga maakond oma eripärasid ja tegemisi eraldi tutvustada.

Kuna Lääne-Eesti regiooni iseloomustab seotus merega, on messiboksi kujundus inspireeritud meretemaatikast ning ühisel ekspositsioonialal püüavad pilke suured purjed.

Messi külastajatele jagatakse spetsiaalselt Matka turismimessi tarbeks koostatud Lääne-Eesti sihtkohti kirjeldavaid trükiseid, kus peale maakondi ja vaatamisväärsusi tutvustava info on ära toodud kohalike ettevõtjate sooduspakkumised.

Pärnu ettevõtjatest on Lääne-Eesti messialal väljas Wasa Resort ja Hotell Tammsaare. Eesti suvepealinnast ja siinsetest võimalustest laiemalt räägivad külastajatele Pärnu linnavalitsuse ja Pärnumaa arenduskeskuse turismispetsialistid. Pärnut kui sihtkohta esindavad turismimessil ka spaahotellid Estonia ja Viiking, kes paiknevad Eesti spaaliidu ekspositsioonipinnal, ning päris oma boksiga on üritusel väljas Tervis ja Tervise Paradiis.

Matka turismimess toimub tänavu juba 34. korda. Külastajate arvult on see üks populaarsemaid Helsingi messikeskuse üritustest – 2019. aastal kogus üritus 64 589 külastajat. Eestist oli erialakülastajaid üle 300, lisaks reisihuvilised tavatarbijad. Kokku osales 2019. aastal 935 eksponenti 90 maalt.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee

Pildil: vasakul spaahotelli Wasa Resort müügijuht Angelika Raid, keskelTammsaare hotelli müügijuht Julija Žutškova ja paremal Pärnu linnavalitsuse turismiarenduse peaspetsialist Orvika Reilend
p2rnakadmessil2020


Veebilehel kasutatakse küpsiseid