Jäta menüü vahele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
22.10.2021

Pühapäeval, 24. oktoobril kell 10-14 on Pärnus, Riia mnt 131 asuvas Maxima kaubanduskeskuses avatud vaktsineerimispunkt, kus on võimalik end eelregistreerimiseta COVID-19 vastu vaktsineerida.

Vaktsineerida saavad kõik soovijad alates 12. eluaastast, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Lisaks esmasele vaktsineerimisele pakub tervishoiuteenuse osutaja ka tõhustusdoose.

Tõhustusdoosiga vaktsineerimine on soovitatav alates 65. eluaastast pärast kuue kuu möödumist vaktsineerimiskuuri lõpetamisest. Esmase vaktsineerimiskuuri läbinud 18-64aastaseid võib soovi korral tõhustusdoosiga vaktsineerida pärast kaheksa kuu möödumist.

Vaktsineerimiseks kasutatakse Maximas Pfizeri ja Jannseni vaktsiine.

Vaktsineerimise ja vaktsiinide kohta saab lisainfot veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Vajadusel on võimalik nõu küsida perearsti infoliinil 1220 ja riigiinfo telefonil 1247.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
21.10.2021


Koroonaviiruse laia leviku tõttu on sissepääs Pärnu linnavalitsusse (Suur-Sepa- 16) ja osavallakeskustesse alates 22. oktoobrist suletud ning kohtumisi ja vastuvõtte neis hoonetes ajutiselt ei toimu.

Palume asjaajamiseks kasutada telefoni, e-posti või muid elektroonilisi kanaleid. Kontaktid leiab linna veebilehelt.

Esmaspäevast neljapäevani kella 8-17ni ja reedel kella 8- 16ni on kõik linnavalitsuse töötajad kodanikule kättesaadavad elektrooniliste kanalite kaudu, välja arvatud siis, kui töötaja on haigestunud.
Kui kohtumine on vältimatu, tuleb kokkusaamine vastava töötajaga eelnevalt telefoni või e-kirja teel kokku leppida.

Linnavalitsuses ja osavallakeskustes on alates homsest peaukse juures postkast, kuhu saab jätta oma dokumente, pöördumisi, avaldusi jms. Samuti on seal juhised, kuidas kontakteeruda linnavalitsuse töötajaga, kelle juurde sooviti pöörduda.

Eelneva kokkuleppe alusel toimuvad Suur-Sepa 16 hoones abielude registreerimised (saalitseremoonial osalejatel tuleb esitada Covid-19 vaktsineerimise või läbipõdemise tõend).
Kokkuleppel saab tutvuda ka detailplaneeringutega.

Pärnu piirkondlikud hoolekandekontorid on homsest suletud. Sotsiaalkonsultantidega suhtlemiseks palume kasutada telefoni, e-posti, iseteeninduskeskkonda ja muid elektroonilist sidevahendeid.

Füüsilisteks külastusteks on homsest suletud ka linnavalitsuse majas asuv Pärnu Haldusteenuste kontor. 
Biolagunevate kottide müük toimub linnavalitsuse maja sisehoovis, kuhu pääseb Suur-Sepa tänava poolt. Kotid saab ostja kätte Pärnu Haldusteenuste uksel (uks ja trepp on tähistatud). Kotte saab osta esmaspäevast reedeni kell 9–16. Sisehoovi jõudes helistage numbril 443 3877 või 5197 4747. Ostu eest saab tasuda nii sularahas kui ka kaardiga. 

Praegu on rohelised kotid otsas, tarnija on lubanud, et uus kogus kotte jõuab Pärnu Haldusteenuste kontorisse esmaspäeva, 25. oktoobri jooksul.


Palume mõistvat suhtumist!

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Sotsiaalministeerium
Eesti Perearstide Selts
PRESSITEADE
21. oktoober 2021


Eesti perearstid ja -õed kutsuvad 27. oktoobrist kuni 5. novembrini inimesi nõustamisele ja vaktsineerima. Perearstikeskuses saab vaktsineerida COVID-19 vastu nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga ning üle 65-aastastel on samaaegselt võimalik ära teha ka tasuta gripivaktsiin.

• Vaktsineerimiseks võta ühendust oma perearstikeskusega. Vaktsineerima võib minna koos lähedase või tuttavaga – vaktsineeritakse ka neid, kes pole konkreetse perearsti nimistus.
• Tõhustusdoose tehakse üle 65-aastastele ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatele vähemalt kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest.
• Liikumisraskustega inimesi vaktsineeritakse ka kodus. Anna teada kodus vaktsineerimise vajadusest oma perearstile või infotelefonil 1247.
• Krooniliste haigustega inimene vajab vaktsiini kaitset veel enam, sest tema terviseprobleemid suurendavad COVID-19 haiguse raskelt põdemise ohtu.
• Tõsisemad kõrvaltoimed on kõigil COVID-19 vaktsiinidel harvemad kui paljudel igapäevastel ravimitel. Eakatel ja krooniliste haigustega inimestel esineb kõrvaltoimeid vähem.

"Oleme jõudnud olukorda, kus kõrge nakatumine koroonaviirusega hakkab piirama kõikide Eesti elanike vabadust ja ohustama tervist. Iga päev toob kõrgemad nakatumisnumbrid igas vanuserühmas ja COVID-19 surmade arv saab olema kasvavas trendis," kirjeldas perearstide seltsi juht dr Le Vallikivi. "Kui teil on kõhklusi, pidage oma perearstikeskusega nõu ja tulge vaktsineerima."

Perioodil 27. oktoobrist kuni 5. novembrini keskenduvad perearstikeskused vaktsineerimisele ja sellega seotud nõustamisele, samuti tagatakse erakorraline arstiabi. Samal perioodil võidakse lükata edasi kergemate tervisehädadega tegelemine, sõeluuringud, plaanilised krooniliste haigete tervisekontrollid ning selliste tervisetõendite tegemine, millega ei ole kiire.

Dr Vallikivi rõhutas, et ainult vaktsineerides saab vältida olukorra kiiret halvenemist. “Ainus tee olukorrast välja on langetada õige otsus, võtta ühendust oma perearstikeskusega ja minna vaktsineerima. Seepärast on perearstid üle Eesti otsustanud 27. oktoobrist 5. novembrini keskenduda põhitööna inimeste nõustamisele ja vaktsineerimisele. Arstidena on meie eesmärk teha omalt poolt kõik, et pakkuda inimestele võimalust teha kaitsesüst perearstikeskuses,” rääkis dr Le Vallikivi.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul on perearstide ja -õdede roll väga oluline, et kaitsesüsti võimalus jõuaks kõigi Eesti inimesteni. „Perearstid ja -õed on olnud Eesti elanike, eeskätt riskirühmade, vaktsineerimisel asendamatud. Vaktsineerimine on paljude inimeste jaoks erinevatel põhjustel otsus, milleni jõudmine pole kerge. Informatsiooni üleküllus on inimestele hirmutav ja seepärast ongi hea, kui on võimalus oma perearsti või -õega murekohad ja vaktsineerimise olulisus rahulikult üle rääkida,“ ütles minister Kiik.

Perearstid vaktsineerivad peamiselt Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga. Perearsti või -õega saab ka arutada, milline vaktsiinidest on inimesele sobivaim ja leida talle parim lahendus.

Tõhustusdoose tehakse üle 65-aastastele ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatele vähemalt kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest. Soovi korral võivad ka teised vaktsineeritud täisealised tõhustusdoosi saada, kuid esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest peab olema möödas vähemalt kaheksa kuud.

Usaldusväärset infot vaktsiinide kohta leiab veebilehelt: www.vaktsineeri.ee.


14.10.2021

Alates sellest nädalast on kõigil üle 65-aastastel inimestel, hooldekodude elanikel ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatel võimalik saada COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosi.

· Eakaid vaktsineeritakse eeskätt perearstikeskustes. Aja broneerimiseks tuleb võtta ühendust oma perearstiga.
· Üleriigilise digiregistratuuri kaudu praegu veel kolmandaks doosiks aega broneerida ei saa.
· Tõhustusdoosi on võimalik saada ka kõigis eelregistreerimiseta vaktsineerimispunktides.

Uuringud on näidanud, et aja jooksul nii vaktsineerimise kui läbipõdemise teel saadud immuunsus nõrgeneb, eakatel rohkem ja kiiremini kui alla 65-aastastel. Seetõttu soovitame kolmandat doosi üle 65-aastastele, kel on täisvaktsineerimisest möödas vähemalt pool aastat ja riskirühmadega enim kokkupuutuvatele tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatele:

Kui oled üle 65-aastane ja täisvaktsineerimisest on möödas vähemalt kuus kuud:
· Võta palun ühendust oma perearstiga. Tõhustusdoosiga vaktsineerimine toimub eeskätt just perearsti juures. Kui on plaanis perearsti juures teha ka tasuta gripivaktsiin ja Sulle nii sobib, tasub mõlemad vaktsiinid teha samal päeval.
· 65+ elanikke vaktsineeritakse soovi korral ka teistes piirkondlikes vaktsineerimiskohtades.
· NB! Üleriigilises digiregistratuuris praegu veel kolmandale doosile aega panna ei saa. Palun broneeri aeg lähima vaktsineerija juurde telefoni või raviasutuse enda digiregistratuuri kaudu.

Kui oled riskirühmadega töötav inimene
· Koolitöötajate vaktsineerimist korraldab kooliõde, kes vaktsineerib ise või suunab lähima vaktsineerija juurde. Vaktsineerimiseks võta ühendust oma kooliõega, kes annab edasised juhtnöörid.
· Kui kooliõde suunab lähima vaktsineerija juurde, tuleb aeg broneerida telefoni teel või raviasutuse digiregistratuuris. Üleriigilises digiregistratuuris praegu veel kolmandale doosile aega panna ei saa.
· Sotsiaalvaldkonna töötajad pöörduvad üldjuhul vaktsineerimiseks oma maakonna vaktsineerija poole. Hooldekodudes vaktsineerivad hooldekodu õendusteenuse osutajad.
· Tervishoiutöötaja pöördub vaktsineerimiseks oma tööandja poole.

Mis on tõhustusdoos ja kellele?
· COVID-19 vaktsiini tõhustusdoos on kolmas kaitsesüst, mis on vajalik üle 65-aastastele ja hoolekandeasutuste täiskasvanud elanikele, kui vaktsineerimiskuurist on möödas vähemalt pool aastat (kuus kuud).
· Immuunpuudulikkusega inimestele tähendab tõhustusdoos neljandat kaitsesüsti, mida tasub teha, kui COVID-19 vaktsiini lisa- ehk kolmandast doosist on möödas vähemalt pool aastat.
· Immuunpuudulikkusega ja COVID-19 haiguse läbipõdenud patsiendid peaksid tõhustusdoosi vajalikkuse osas nõu pidama oma immunoloogiga.
· Omal soovil võivad tõhustusdoosi saada ka riskirühmadega töötavad alla 65-aastased tervishoiu-, sotsiaal- ja haridusvaldkonna töötajad, kui esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas vähemalt pool aastat.
· Teistel vaktsineerimiskuuri läbinud alla 65-aastastel inimestel kiiret vajadust tõhustusdooside saamiseks ei ole, sest neil on COVID-19 raske haiguskulu risk reeglina väike. Soovi korral võib tõhustusdoosi teha kaheksa kuud pärast täisvaktsineerimist.
· COVID-19 läbipõdenud ja ühe või kahe doosiga vaktsineeritutele või korduvnakatunutele pole tõhustusdoos praeguste teadmiste juures vajalik.

· Tõhustusdoosi on võimalik saada ka kõigis eelregistreerimiseta vaktsineerimispunktides.
· Üleriigilises digiregistratuuris saab tõhustusdoosi aegu broneerida alates novembrist 2021.

Vaktsiin ja korralduslik info
· Tõhustusdoosideks kasutatakse Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty. Comirnaty vaktsiin sobib tõhustusdoosiks sõltumata sellest, millise Eestis kasutatava COVID-19 vaktsiiniga on vaktsineerimiskuur läbitud.
· Vaktsineerimisjärgsed reaktsioonid on sarnased 2. doosi järgsete reaktsioonidega. Enamus neist on lokaalsed kõrvalnähud, oma olemuselt kerged ja mööduvad mõne päevaga. Praeguste andmete alusel on nende sagedus olnud veidi suurem kui teise doosi järgselt.
· 64-aastased ja nooremad saavad kaheksa kuu möödumisel esmasest kuurist oma tõhustusdoosi soovi korral lähimast vaktsineerimispunktist. Info nende kohta leiab https://vaktsineeri.ee

Loe lisaks: Sellest nädalast pakutakse COVID-19 vaktsiini tõhustusdoose nii perearstikeskustes kui teistes vaktsineerimispunktides üle Eesti (Sotsiaalmisteerium, 14.10.2021)


Pärnu linnavalitsuse pressiteade
13.10.2021


Pühapäeval, 17. oktoobril kell 11-15 on Pärnu kesklinnas Martensi väljakul avatud tervisetelk, kus asjatundjad jagavad tervisealaseid soovitusi ja soovijad saavad end COVID-19 vastu vaktsineerida.

Pärnu haigla õde annab telgis nõu südame tervise hoidmiseks, Punane Rist juhendab, kuidas panna kokku ohutu ja kõike vajalikku sisaldav kodune ravimikarp. Telgis on vaktsineerimisnõustaja, kes vaktsineerida soovijaid enne vakstineerimist vaktsiinide ja immuniseerimise alastes küsimustes nõustab.

„Tervisetelgi idee tekkis haigekassa üleriigilisest üleskutsest avada igas maakonnas sel nädalavahetusel vaktsineerimispunkt. Kuna vaktsineerimine on osa üldisest rahvatervishoiust, otsustasime Pärnus koos linnavalitsuse, haigla ja Punase Ristiga võtta seekord veidi rohkem ette, sest vaktsineerimise kõrval ei tohi ju unustada ka teisi tegevusi, mis meie tervist hoida ja tugevdada aitavad,“ rääkis tervisetelgi organiseerija, Pärnumaa Arenduskeskuse rahvatervise spetsialist Karmen Vesselov.

Tervisetelgi projektis osalevad Pärnu haigla, Pärnumaa Punane Rist, Pärnu linnavalitsus ja Pärnumaa omavalitsuste liidu rahvatervise komisjon.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
28.09.2021


Pärnu linnavalitsus palub kodanikel linnavalitsusega suhtlemisel eelistada telefoni või e-kanaleid, silmast silma kohtumisteks palume eelnevalt aja kokku leppida.

Soovitame aja kokku leppida ka siis, kui tulete linnavalitsusse vastuvõtuaegadel. Erinevate osakondade ja teenistuste vastuvõtuajad ja kontaktid on avaldatud kodulehel, linnavalitsuse liikmetega kohtumisteks on vaja aeg broneerida telefonil 444 8210.

Kui kohale tulemine on vältimatu, tuleb linnavalitsuse Suur-Sepa 16 hoone, osavallakeskuste ja hoolekandekontorite siseruumides kanda maski või visiiri. Kui maski pole kaasas, saab selle kohapealt. Maskikandmise kohustus ei laiene alla 12aastastele lastele.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Sotsiaalministeerium
Pressiteade
23. september 2021

Vaktsineerimise infotund tuleb taas!

Esmaspäeval, 27. septembril toimuvad COVID-19 vastu vaktsineerimise infotunnid kõigile huvilistele.

Kell 14.00- 15.00 saab infotundi jälgida ETV+ kanalil ning rus.postimees.ee ning rus.delfi.ee kaudu vene keeles ja kell 16.00-17.00 ETV kanalil ning ERR-i, Delfi, Postimehe ja Õhtulehe veebis.

„Eestis on praeguseks vaktsineeritud enam kui 66 protsenti täisealistest. Samas on endiselt palju inimesi, kes kõhklevad ning vajavad vaktsiinide ja vaktsineerimise kohta rohkem infot. Seetõttu korraldame Eesti Rahvusringhäälingu abiga taas suure vaktsineerimise infotunni nii eesti kui vene keeles, kuhu oleme palunud inimeste küsimustele vastama valdkonna parimad eksperdid. Loodan, et tippspetsialistide vastused ja selgitused aitavad jõuda informeeritud vaktsineerimisotsuseni ka neil, kes seni ei ole vaktsineerima jõudnud,“ sõnas tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

COVID-19 vaktsiine ja vaktsineerimist puudutavatele küsimustele vastavad eestikeelses infotunnis Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst, COVID-19 Teadusnõukoja liige prof Peep Talving, COVID-19 Teadusnõukoja juht prof Irja Lutsar, Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Argo Lätt, Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, Ravimiameti ravimiohutus-järelevalve büroo juhataja Maia Uusküla, Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv. Eestikeelse infotunni saatejuht on Taavi Eilat.

Venekeelses infotunnis vastavad küsimustele Eesti Perearstide Seltsi liige dr Alina Terep, Tallinna Kiirabi peaarst dr Raul Adlas, Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novak ja Tartu Ülikooli proviisori õppe üliõpilane Aleksei Morgunov, Terviseameti nakkushaiguste osakonna peaspetsialist Irina Filippova, Ravimiameti ravimiohutus-järelevalve büroo juhataja Maia Uusküla. Venekeelset infotundi juhib Andrei Titov.

Lisaks ETV ja ETV+ kanalile ning ERR-i, Postimehe, Delfi ja Õhtulehe veebidele saab infotundi jälgida ja küsimusi esitada ka internetikeskkonnas worksup.com, kasutades märksõna #vaktsineeri. Worksup.com keskkonnas on võimalik infotundi jälgida ka eesti- ja vene viipekeelse tõlke, kirjutustõlke ning eestikeelset infotundi ka ingliskeelse sünkroontõlkega. Keskkond avatakse küsimuste esitamiseks infotunni alguses. Lisaks on võimalik esitada küsimusi ka telefonil 6284034.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, vähendada koroonaviiruse levikut Eestis ning hoida sellega COVID-19 haiguse kolmas laine võimalikult madalal, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning hoida Eesti ühiskond võimalikult avatud. Infot vaktsineerimise võimaluste kohta saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee ja riigi infotelefonilt 1247.


Riina Soobik
Meediasuhete nõunik
Sotsiaalministeerium
+372 626 9149 / + 372 5340 0736
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. / See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.facebook.com/sotsiaalministeerium

Vaktsineerimise infotund 27. septembril 2021


 

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
23.09.2021


Eelmisel nädalal tuli Pärnu linnas ja maakonnas kaitsesüsti saama rohkem inimesi kui kuu esimesel poolel: kui septembri esimesel nädalal vaktsineeriti Pärnumaal 328 ja kuu teisel nädalal 211 inimest, siis läinud nädalal oli see number 382.

Pärnumaa COVID-vastase vaktsineerimise koordinaator Karmen Vesselov tõdes, et vaktsineerimistempo on küll veidi tõusnud, ent see ei ole kaugeltki võrreldav augustikuuga, mil kuu keskel (32. nädalal) sai kaitsesüsti 1163 ning kuu teisel poolel (33. ja 34. nädalal) vastavalt 658 ja 650 Pärnumaa inimest.

„Augusti tasemeni me ei küüni, kuid samas ei ole meil septembris nii häid numbreid, nagu läinud nädalal, veel olnud. Oma osa andis huvitõusu kindlasti ühedoosilise Jansseni vaktsiini taastulek, kuid varasemast veidi rohkem süstiti eelmisel nädalal ka teisi vaktsiine,“ rääkis Vesselov.

Jansseni kõrval on vaktsineerimise hoogustumisele aidanud kaasa erinevad teavituskampaaniad, elanikele saadetud lühisõnumid kui ka võimalus helistada perearsti nõuandeliinile 1220.
Nimelt pakutakse perearsti nõuandeliinil nüüd ka vaktsineerimisalast nõustamist.

„On arusaadav, et inimesed on mures, kas vaktsiin on ikka ohutu ja milliste haigustega ikkagi vaktsineerida tohib. Jutud tugevatest kõrvalnähtudest pääsevad uudiste pealkirjadesse, kuid neist lugusid ei kirjutata, kel vaktsiini kõrvaltoimed kerged on. Ka on liikumas palju valeinfot. Perearsti nõuandeliinil vastavad küsimustele arstid, kelle juttu saab usaldada. Nõuandeliinile on helistatud päris palju ja nii on mõnedki hirmud murtud,“ ütles Vesselov.

Tuleb märkida, et mõnevõrra kasvanud huvi vaktsineerimise vastu ei iseloomusta ainult Pärnumaad - vaktsineerimistempo liigub enamvähem samas taktis kogu Eestis. „Vaid Hiiumaal on see tempo vaiksem, kuid hiidlased on ka teistest oma vaktsineerituse tasemega ette rebinud ja saavad juba suuremat vabadust nautida. Meile kõigile peaks eeskujuks olema Skandinaaviamaad, kus vaktsineerituse tase on nii kõrge, et nad võivad uusi koroonalaineid kartmata tavapärase elurütmi juurde naasta. Kuni meil piisavat kaitset ei ole, tuleb leppida piirangutega, et riskirühmades olijaid kaitsta,“ tõdes Vesselov.

Olgugi et väikest tõusu on märgata kõigis vanuserühmades, on Pärnumaal endiselt murekohaks riskirühmad (eakad), kelle vaktsineerituse tase on jätkuvalt palju madalam kui vaja.

Vesselov loodab, et ka alaealiste vaktsineerimine jätkub ja hoogu kogub, sest see aitab hoida õpilasi kontaktõppel. „Koolides on seis murettekitav, kui vaktsineerimata lapsi on palju,“ nentis ta.

Jooksvat infot vaktsineerimisvõimaluste kohta leiab vaktsineeri.ee lehelt. Seal on ära toodud kohad, kus Pärnu linnas ja maakonnas pakutakse muu hulgas ka Jansseni vaktsiini.
Valida saab nii vaktsineerimise aega ja kohta kui ka vaktsiini.

Täna, 23. septembril saab Janssenit ka Häädemeestel ja Uulus ning homme, 24. septembril Vändras.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Pärnu linnavalitsuse pressiteade
10.09.2021


Augustis ja septembris on hulk Pärnumaa ettevõtteid kutsunud vaktsineerija ettevõttesse kohapeale, et saaks võimalikult väikese ajakuluga töötajad töökohal viiruse vastu vaktsineerida.

Tööandjate soov pakkuda oma personalile mugavat vaktsineerimisvõimalust on Pärnumaa COVID-vastase vaktsineerimise koordinaatori Karmen Vesselovi sõnul suur, kuna tööandjad on teadlikud, et vaktsiin aitab nakatumisi ja raskelt haigestumisi olulisel määral vähendada.

„Ettevõtete juhid on arukad, nad on mõistnud, et nakkusohu vähendamine lubab jätkata tavapärast töörütmi ning praegu on selleks parim lahendus vaktsineerimine. Nii on Pärnu suurematest ettevõtetest esimene vaktsiinidoos töö juures tehtud näiteks Lasertoolis, Scanfilis ja Metsä Woodis ning lähiajal külastavad vaktsineerijad Wendret ja Rapalat,“ rääkis Vesselov.

Tema sõnutsi on poolteist aastat pandeemiat ettevõtetele näidanud, et koroonaviirus viib inimesed haigevoodisse või eneseisolatsiooni ja halvab ettevõtte majandustegevuse. „Sel kevadel tuli päris mitmes Pärnu ettevõttes töö pausile panna, kuna töötajad haigestusid või pidid jääma lähikontaktsetena isolatsiooni. Koroonakoldega kaasnes pahatihti ka see, et töökeskkond muutus üksteise süüdistamise tõttu plahvatusohtlikuks. Raskemalt haigestunud töötajad pidid jääma töölt pikaks ajaks eemale ja see mõjus negatiivselt ettevõtte toimimisele,“ meenutas Vesselov.

Tööandja korraldatud kaitsepookimistele annab hoogu juurde võimalus küsida Eesti haigekassalt oma töötajate vaktsiiniga hõlmatuse määra. Alates septembrikuust saavad haigekassast seda infot pärida kõik tööandjad, kelle ettevõttes või asutuses on tööl vähemalt 30 inimest. Töötajate vaktsiiniga hõlmatuse määra küsimiseks tuleb ettevõttel saata taotlus meiliaadressil vaktsineerimine[at]haigekassa.ee.

Isikukaitse andmete kaitsmiseks väljastab haigekassa infot piiratud kujul ning vastusena edastatakse üks kolmest võimalikust variandist: vaktsiiniga hõlmatus alla 50%; täpne protsent, kui töötajate vaktsineeritus on vahemikus 50-80%; vaktsiiniga hõlmatus üle 80%. Vaktsineerituks arvestab haigekassa kõik vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud isikud.

Pärnu linnas ja maakonnas on ettevõtjate kutsel teinud töökohtades kohapeal vaktsineerimisi osaühing Pereõde. OÜ Pereõde saab kohapeale vaktsineerima kutsuda iga ettevõte, kus vaktsineerida soovijate arv on vähemalt 15 inimest. OÜ Pereõde meiliaadress on katrin[at]pereode.ee.

Kui asutuses on vaktsineeritavate hulk väiksem, soovitab Vesselov korraldada vaktsineerimise mitmes ettevõttes korraga – näiteks ühe kontorihoone, tööstusküla, tänava või piirkonna peale koos.

Kes soovib end mujal vaktsineerida, siis kiireim ja lihtsaim võimalus seda eelregistreerimiseta teha on Kaubamajaka ostukeskuses avatud Pärnu haigla vaktsineerimispunktis, Pärnu haiglas, Pärnu Kesklinna Tervisekeskuses ja Ülejõe apteegis.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Sotsiaalministeeriumi pressiteade
03.09.2021


Inimesed, kes vajavad COVID-19 vaktsineerimise otsuse tegemiseks nõustamist, võivad selleks helistada perearsti nõuandetelefonile 1220 või 634 66 30. Kõnedele vastavad meedikud.

„Paljud inimesed, kes ei ole veel teinud otsust vaktsineerida, vajavad selleks personaalsemat lähenemist ning konsulteerimist,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Nõuandetelefoni senisest suurema kaasamisega laiendame inimeste võimalusi saada adekvaatset ja tõenduspõhist informatsiooni COVID-19 vaktsineerimise kohta ning arsti nõuandeid.“

Perearsti nõuandetelefoni teenindusjuhi Kärt Kuke sõnul on 1220 telefonil kõnedele vastavad õed ja arstid ka varem nõustanud küsimustes, mis puudutavad vaktsineerimist, kuid nüüd on selleks loodud suurem võimekus.

„Küsimusi on seinast seina – alates vaktsiinide tõhususest kuni selleni, kas konkreetse tervisemure korral peaks ennast vaktsineerima,“ ütles Kukk. „Enamasti on krooniliste haiguste puhul inimene just COVID-19 haigusest enam ohustatud ning peaks kaitsesüsti saama. Aga loomulikult on hea tekkivad küsimused ja kõhklused meedikuga läbi arutab. Spetsiifilisemate ja keerulisemate haiguslugudega inimese puhul peab aga lõpliku otsuse tegema siiski pere- või raviarst, kes tema tausta ja tervist kõige paremini teab.“

1220 nõuandetelefoni teenus on mõeldud eeskätt esmase kiire tervisenõu saamiseks ajal, mil perearst ei ole kättesaadav. Kõnesid võetakse vastu seitse päeva nädalas ja ööpäevaringselt, nõustatakse eesti ja vene keeles. Inglise keeles nõustatakse iga päev kell 15–17

1220 numbrile helistades kehtib alati kõneteenusenumbri tavatariif ja hind kujuneb vastavalt helistaja telefonioperaatorile. Perearsti nõuandetelefoni tegevust rahastab Eesti Haigekassa

Vaktsineerimine COVID-19 vastu on Eestis võimalik alates vanusest 12 eluaastat, see on tasuta ning seda ka ilma ravikindlustuseta inimestele. Lisainfot vaktsineerimise võimaluste kohta saab riigiinfo telefonilt 1247 ja veebilehelt www.vaktsineeri.ee, samuti on võimalik endale vaktsineerimiseks digiregistratuuris www.digilugu.ee või telefonil 1247 aeg broneerida.

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe vaktsiinidoosi saanud 730 532 inimest. Täiskasvanute vähemalt ühe doosiga hõlmatus on 64,6% ning 60+ vanuses 71,2%.

Gea Otsa
kommunikatsiooninõunik, COVID-19 vaktsineerimise töörühm
Sotsiaalministeerium


Sotsiaalministeeriumi pressiteade
31.08.2021


Sotsiaalministeerium tuletab meelde, et ka viiruse läbi põdenud inimestel on soovituslik end ühe doosiga vaktsineerida ja seda üldjuhul kuuendal kuul pärast tervenemist. Vaktsineerida on veelgi olulisem, kui läbipõdemisest on möödunud rohkem kui pool aastat. Sellisel juhul piisab samuti ühest doosist.

Eestis on üle 80 000 inimese, kes on olnud koroonaviirusega nakatunud, aga ei ole end veel pärast seda COVID-19 vastu vaktsineerinud.

„Eestis on praegu piisavalt vaktsiini ning kodulähedasi võimalusi kaitsesüsti saada. Kutsun kõiki, kel on tervenemisest ligi pool aastat või enam möödas, kindlasti vaktsineerima, et saada tõhusam ja pikaajalisem kaitse raske haiguse vastu,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Läbipõdemise tõend kehtib ainult kuus kuud ning et saada selle lõppemisel aastaks ajaks ELi digitaalne vaktsineerimistõend, tuleb üks kaitsesüst teha hiljemalt paar nädalat enne, kui läbipõdemise tõend kehtivuse kaotab.“

Kaitsesüsti saamiseks võib pöörduda endale sobivasse vaktsineerimiskohta – ilma eelregistreerimiseta võimaluste kohta saab infot veebilehel www.vaktsineeri.ee või telefonil 1247. Samuti on võimalik broneerida endale aeg digiregistratuuris www.digilugu.ee või telefonil 1247. Sobivad kõik pakutavad COVID-19 vaktsiinid.

Inimeste puhul, kes olid jõudnud juba ühe doosi vaktsiini saada, aga ikkagi haigestusid, sõltub edasise vaktsineerimise vajadus kaitsesüsti ja haigeks jäämise vahelisest ajast. Kui haigestuti vähem kui kaks nädalat pärast esimest doosi, on soovitatav poole aasta möödudes teha siiski teine doos. Kui vahe oli pikem kui kaks nädalat, ei ole vaja järgmist doosi manustada kuni tõhustusdoosiga vaktsineerimise vajaduse selgumiseni.

29. augusti seisuga on Eestis kokku positiivse koroonaviiruse proovi andnud 141 599 inimest, kellest 53 928 inimest on pärast seda vaktsineeritud ning 4236 haigestusid pärast esimese vaktsiinidoosi saamist – neil on seega vaktsineerimiskuur lõpetatud. 83 435 COVID-19 haigust põdenud inimest on jätkuvalt vaktsineerimata.

Alates 26. augustist tuleb vähemalt 18-aastastel inimestel toitlustuskohtades, meelelahutusasutustes ja üritustel, spordiklubides, huviringides jm tõestada oma nakkusohutust ning esitada selleks tõend vaktsineerituse, läbipõdemise või varasemalt tehtud negatiivse testi kohta. Vaktsineerituse tõend kehtib ühe aasta, läbipõdemise tõend pool aastat.

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe vaktsiinidoosi saanud kokku 726 054 inimest. Täiskasvanud elanikkonnast on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 64,2%.


Gea Otsa
kommunikatsiooninõunik, COVID-19 vaktsineerimise töörühm
Sotsiaalministeerium
Gea.Otsa[at]sm.ee
526c6464


Pärnu linnavalitsuse pressiteade
31.08.2021

Alates 1. septembrist on võimalik end eelregistreerimiseta COVID-19 vastu vaktsineerida Pärnus Ülejõe Apteegis, mis asub J. V. Jannseni 7a.

Soovijaid vaktsineeritakse esmaspäevast reedeni kell 15-19 ja laupäeviti kell 10-14. Vaktsineerijaks on Tõstamaa Tervisekeskus, kasutatakse Pfizer-BioNTechi Comirnaty vaktsiini.

Pärnumaa COVID-vastase vaktsineerimise koordinaatori Karmen Vesselovi sõnul polnud Ülejõe elanikel seni mugavat vaktsineerimisvõimalust. „Loodetavasti vaktsineerivad end Ülejõe Apteegis need Ülejõe, Vana-Pärnu ja Rääma elanikud, kes endale seni sobivat vaktsineerimiskohta pole leidnud,“ ütles ta.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Sotsiaalministeerium
PRESSITEADE
28.08.2021


COVID-19 vastase vaktsineerimise võimekuse suurendamiseks jõustuvad alates septembrist määruse muudatused, millega antakse kooliõdedele õigus teha vaktsineerimisi lisaks õpilastele ka täiskasvanud kooliperele. Samuti saavad kooliõed hakata alates septembrist tegema nii õpilastele kui ka koolitöötajatele koroonaviiruse teste.

Muudatus võimaldab edaspidi senisest suuremal hulgal tervishoiutöötajatel teha vaktsineerimisi rohkematele inimestele ja võib aidata tõsta vaktsineerimisega hõlmatust. Samuti võimaldavad muudatused korraldada senisest tõhusamalt koroonaviiruse testimist, et tagada koolikeskkonnas nakkusohutus ja kaitsta seeläbi COVID-19 suhtes enam haavatavaid inimesi.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, vähendada koroonaviiruse levikut Eestis ning hoida sellega COVID-19 haiguse kolmas laine võimalikult madalal, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning hoida Eesti ühiskond võimalikult avatud. Infot vaktsineerimise võimaluste kohta saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee ja riigi infotelefonilt 1247.

Määruse muudatused jõustuvad 1. septembrist 2021.


 

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
26.08.2021

Pärnumaa kutsehariduskeskuses (PKHK) ja Tartu ülikooli Pärnu kolledžis saab õppeaasta esimesel päeval lasta end kooliruumides kaitsesüstida. SA Pärnu Haigla avab mõlemas haridusasutuses õppeaasta avaaktuse päeval vaktsineerimispunkti.

PKHK-s stardib esmakursuslaste kooliaasta 30. augustil ning samal päeval kell 11-14 toimub kooli ruumis A020 vaktsineerimine. Vaktsineeritakse nii töötajaid, õpilasi, lapsevanemaid kui soovijaid väljastpoolt kooli. Vaktsiiniks on Pfizer ning kaitsesüsti soovijad end eelnevalt registreerima ei pea. Küll tuleb kõigil kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Pärnu kolledži päeva- ja sessioonõppe avaaktus on 8. septembril ning samal päeval kell 10-16 on kolledžis auditooriumis 111 avatud Pärnu haigla vaktsineerimispunkt. Siia on kaitsesüsti saama oodatud kolledži üliõpilased ja töötajad. Vaktsineerimine toimub eelregistreerimiseta, vaktsiiniks on Pfizer.

Vaktsiini teise doosi saamise info antakse vaktsineerimispunktides kohapeal.

Nii kutsehariduskeskus kui kolledž julgustavad oma õppureid, tudengeid ja töötajaid vaktsineerima. „Kõige efektiivsem viis koolide avatuna hoidmiseks on koolipere vaktsineerimine. Tahame selle kõigile meie kooli õpilastele ja töötajatele võimalikult mugavaks teha ning püüda vaktsineerima kutsuda ka õpilaste lähedasi ning sõpru,“ räägib uue õppeaasta eel Pärnumaa suurima haridusasutuse, Pärnumaa kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp.

1170 õpilase ja kaasaegsete õppimisvõimalustega PKHK-s on õppureid väga erinevas vanuses - on nii noori, äsja põhikooli või gümnaasiumi lõpetanud õpilasi, kui ka täiskasvanuid, kes on oma haridustee jätkamiseks valinud täiend- ja ümberõppe võimaluse. PKHK-i direktori sõnul soovib kool väga, et algaval õppeaastal saaks õppetegevus toimuda avatult. „Teeme omalt poolt kõik selleks, et koolipere püsiks kaitstud ning terve,“ ütleb Müürsepp.

TÜ Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa rõhutab, et tänu teadlaste tööle ja tõhusatele vaktsiinidele on maailmast kadunud rõuged ning haruldaseks jäänud inimesi massiliselt sandistanud lastehalvatus, leetrid jt tõved. „Koroona on üks järgmine ohtlik haigus, mille vastu on sel moel rohtu leitud. Siin on Tartu ülikool oma töötajate ligi 90% lähedase vaktsineeritute osakaaluga ühiskonnale eeskujuks,“ märgib Raagmaa.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.eePärnu linnavalitsuse Suur-Sepa 16 hoone, osavallakeskuste ja hoolekandekontorite siseruumides toimuvatel kohtumistel ja vastuvõttudel peavad nii linnakodanikud kui ka neid vastuvõtvad töötajad kandma maski või visiiri.

Kui asutusse tulijal ei ole maski kaasas, saab ta selle kohapealt.

Pärnu linnavalitsus soovib selle töökorraldusega vähendada nakatumise riski ja tagada linnavalitsuse teenuste jätkumise.

Koroonaviiruse levikuga seotud piirangute kohta saab infot veebilehelt kriis.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid