Jäta menüü vahele
Facebook Logo

• Linnavalitsus, osavallakeskused ja hoolekandekontorid on taas külastusteks avatud
 
Ametiruumidesse kohale tulles peab järgima terviseameti nõudeid ehk kanda tuleb maski. Kui asutusse tulijal ei ole maski kaasas, saab ta selle kohapealt. Loe lähemalt...

COVID-19 piirangud, vaktsineerimine 
 Vaktsineeri end koroona vastu! Vaata vaktsineeri.ee või helista 1247
• COVID piirangud ja nõuded


Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
26.08.2021

Pärnumaa kutsehariduskeskuses (PKHK) ja Tartu ülikooli Pärnu kolledžis saab õppeaasta esimesel päeval lasta end kooliruumides kaitsesüstida. SA Pärnu Haigla avab mõlemas haridusasutuses õppeaasta avaaktuse päeval vaktsineerimispunkti.

PKHK-s stardib esmakursuslaste kooliaasta 30. augustil ning samal päeval kell 11-14 toimub kooli ruumis A020 vaktsineerimine. Vaktsineeritakse nii töötajaid, õpilasi, lapsevanemaid kui soovijaid väljastpoolt kooli. Vaktsiiniks on Pfizer ning kaitsesüsti soovijad end eelnevalt registreerima ei pea. Küll tuleb kõigil kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Pärnu kolledži päeva- ja sessioonõppe avaaktus on 8. septembril ning samal päeval kell 10-16 on kolledžis auditooriumis 111 avatud Pärnu haigla vaktsineerimispunkt. Siia on kaitsesüsti saama oodatud kolledži üliõpilased ja töötajad. Vaktsineerimine toimub eelregistreerimiseta, vaktsiiniks on Pfizer.

Vaktsiini teise doosi saamise info antakse vaktsineerimispunktides kohapeal.

Nii kutsehariduskeskus kui kolledž julgustavad oma õppureid, tudengeid ja töötajaid vaktsineerima. „Kõige efektiivsem viis koolide avatuna hoidmiseks on koolipere vaktsineerimine. Tahame selle kõigile meie kooli õpilastele ja töötajatele võimalikult mugavaks teha ning püüda vaktsineerima kutsuda ka õpilaste lähedasi ning sõpru,“ räägib uue õppeaasta eel Pärnumaa suurima haridusasutuse, Pärnumaa kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp.

1170 õpilase ja kaasaegsete õppimisvõimalustega PKHK-s on õppureid väga erinevas vanuses - on nii noori, äsja põhikooli või gümnaasiumi lõpetanud õpilasi, kui ka täiskasvanuid, kes on oma haridustee jätkamiseks valinud täiend- ja ümberõppe võimaluse. PKHK-i direktori sõnul soovib kool väga, et algaval õppeaastal saaks õppetegevus toimuda avatult. „Teeme omalt poolt kõik selleks, et koolipere püsiks kaitstud ning terve,“ ütleb Müürsepp.

TÜ Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa rõhutab, et tänu teadlaste tööle ja tõhusatele vaktsiinidele on maailmast kadunud rõuged ning haruldaseks jäänud inimesi massiliselt sandistanud lastehalvatus, leetrid jt tõved. „Koroona on üks järgmine ohtlik haigus, mille vastu on sel moel rohtu leitud. Siin on Tartu ülikool oma töötajate ligi 90% lähedase vaktsineeritute osakaaluga ühiskonnale eeskujuks,“ märgib Raagmaa.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Mis on Pärnu aasta tegu 2021? Tee ettepanek!

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid