Jäta menüü vahele

 Ametiruumidesse kohale tulles peab järgima terviseameti nõudeid ja kandma maski. Loe lisaks...
 Vaktsineeri end koroona vastu! Vaata vaktsineeri.ee või helista 1247
• COVID piirangud ja nõuded


Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
10.09.2021


Augustis ja septembris on hulk Pärnumaa ettevõtteid kutsunud vaktsineerija ettevõttesse kohapeale, et saaks võimalikult väikese ajakuluga töötajad töökohal viiruse vastu vaktsineerida.

Tööandjate soov pakkuda oma personalile mugavat vaktsineerimisvõimalust on Pärnumaa COVID-vastase vaktsineerimise koordinaatori Karmen Vesselovi sõnul suur, kuna tööandjad on teadlikud, et vaktsiin aitab nakatumisi ja raskelt haigestumisi olulisel määral vähendada.

„Ettevõtete juhid on arukad, nad on mõistnud, et nakkusohu vähendamine lubab jätkata tavapärast töörütmi ning praegu on selleks parim lahendus vaktsineerimine. Nii on Pärnu suurematest ettevõtetest esimene vaktsiinidoos töö juures tehtud näiteks Lasertoolis, Scanfilis ja Metsä Woodis ning lähiajal külastavad vaktsineerijad Wendret ja Rapalat,“ rääkis Vesselov.

Tema sõnutsi on poolteist aastat pandeemiat ettevõtetele näidanud, et koroonaviirus viib inimesed haigevoodisse või eneseisolatsiooni ja halvab ettevõtte majandustegevuse. „Sel kevadel tuli päris mitmes Pärnu ettevõttes töö pausile panna, kuna töötajad haigestusid või pidid jääma lähikontaktsetena isolatsiooni. Koroonakoldega kaasnes pahatihti ka see, et töökeskkond muutus üksteise süüdistamise tõttu plahvatusohtlikuks. Raskemalt haigestunud töötajad pidid jääma töölt pikaks ajaks eemale ja see mõjus negatiivselt ettevõtte toimimisele,“ meenutas Vesselov.

Tööandja korraldatud kaitsepookimistele annab hoogu juurde võimalus küsida Eesti haigekassalt oma töötajate vaktsiiniga hõlmatuse määra. Alates septembrikuust saavad haigekassast seda infot pärida kõik tööandjad, kelle ettevõttes või asutuses on tööl vähemalt 30 inimest. Töötajate vaktsiiniga hõlmatuse määra küsimiseks tuleb ettevõttel saata taotlus meiliaadressil vaktsineerimine[at]haigekassa.ee.

Isikukaitse andmete kaitsmiseks väljastab haigekassa infot piiratud kujul ning vastusena edastatakse üks kolmest võimalikust variandist: vaktsiiniga hõlmatus alla 50%; täpne protsent, kui töötajate vaktsineeritus on vahemikus 50-80%; vaktsiiniga hõlmatus üle 80%. Vaktsineerituks arvestab haigekassa kõik vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud isikud.

Pärnu linnas ja maakonnas on ettevõtjate kutsel teinud töökohtades kohapeal vaktsineerimisi osaühing Pereõde. OÜ Pereõde saab kohapeale vaktsineerima kutsuda iga ettevõte, kus vaktsineerida soovijate arv on vähemalt 15 inimest. OÜ Pereõde meiliaadress on katrin[at]pereode.ee.

Kui asutuses on vaktsineeritavate hulk väiksem, soovitab Vesselov korraldada vaktsineerimise mitmes ettevõttes korraga – näiteks ühe kontorihoone, tööstusküla, tänava või piirkonna peale koos.

Kes soovib end mujal vaktsineerida, siis kiireim ja lihtsaim võimalus seda eelregistreerimiseta teha on Kaubamajaka ostukeskuses avatud Pärnu haigla vaktsineerimispunktis, Pärnu haiglas, Pärnu Kesklinna Tervisekeskuses ja Ülejõe apteegis.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid