Jäta menüü vahele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
23.09.2021


Eelmisel nädalal tuli Pärnu linnas ja maakonnas kaitsesüsti saama rohkem inimesi kui kuu esimesel poolel: kui septembri esimesel nädalal vaktsineeriti Pärnumaal 328 ja kuu teisel nädalal 211 inimest, siis läinud nädalal oli see number 382.

Pärnumaa COVID-vastase vaktsineerimise koordinaator Karmen Vesselov tõdes, et vaktsineerimistempo on küll veidi tõusnud, ent see ei ole kaugeltki võrreldav augustikuuga, mil kuu keskel (32. nädalal) sai kaitsesüsti 1163 ning kuu teisel poolel (33. ja 34. nädalal) vastavalt 658 ja 650 Pärnumaa inimest.

„Augusti tasemeni me ei küüni, kuid samas ei ole meil septembris nii häid numbreid, nagu läinud nädalal, veel olnud. Oma osa andis huvitõusu kindlasti ühedoosilise Jansseni vaktsiini taastulek, kuid varasemast veidi rohkem süstiti eelmisel nädalal ka teisi vaktsiine,“ rääkis Vesselov.

Jansseni kõrval on vaktsineerimise hoogustumisele aidanud kaasa erinevad teavituskampaaniad, elanikele saadetud lühisõnumid kui ka võimalus helistada perearsti nõuandeliinile 1220.
Nimelt pakutakse perearsti nõuandeliinil nüüd ka vaktsineerimisalast nõustamist.

„On arusaadav, et inimesed on mures, kas vaktsiin on ikka ohutu ja milliste haigustega ikkagi vaktsineerida tohib. Jutud tugevatest kõrvalnähtudest pääsevad uudiste pealkirjadesse, kuid neist lugusid ei kirjutata, kel vaktsiini kõrvaltoimed kerged on. Ka on liikumas palju valeinfot. Perearsti nõuandeliinil vastavad küsimustele arstid, kelle juttu saab usaldada. Nõuandeliinile on helistatud päris palju ja nii on mõnedki hirmud murtud,“ ütles Vesselov.

Tuleb märkida, et mõnevõrra kasvanud huvi vaktsineerimise vastu ei iseloomusta ainult Pärnumaad - vaktsineerimistempo liigub enamvähem samas taktis kogu Eestis. „Vaid Hiiumaal on see tempo vaiksem, kuid hiidlased on ka teistest oma vaktsineerituse tasemega ette rebinud ja saavad juba suuremat vabadust nautida. Meile kõigile peaks eeskujuks olema Skandinaaviamaad, kus vaktsineerituse tase on nii kõrge, et nad võivad uusi koroonalaineid kartmata tavapärase elurütmi juurde naasta. Kuni meil piisavat kaitset ei ole, tuleb leppida piirangutega, et riskirühmades olijaid kaitsta,“ tõdes Vesselov.

Olgugi et väikest tõusu on märgata kõigis vanuserühmades, on Pärnumaal endiselt murekohaks riskirühmad (eakad), kelle vaktsineerituse tase on jätkuvalt palju madalam kui vaja.

Vesselov loodab, et ka alaealiste vaktsineerimine jätkub ja hoogu kogub, sest see aitab hoida õpilasi kontaktõppel. „Koolides on seis murettekitav, kui vaktsineerimata lapsi on palju,“ nentis ta.

Jooksvat infot vaktsineerimisvõimaluste kohta leiab vaktsineeri.ee lehelt. Seal on ära toodud kohad, kus Pärnu linnas ja maakonnas pakutakse muu hulgas ka Jansseni vaktsiini.
Valida saab nii vaktsineerimise aega ja kohta kui ka vaktsiini.

Täna, 23. septembril saab Janssenit ka Häädemeestel ja Uulus ning homme, 24. septembril Vändras.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid