Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

21.01.2020
Eesti Pandipakend

Eesti Pandipakend stardib seitsme aastase vaheaja järel üle-eestilise üldhariduskoolidele suunatud pandipakendite kogumiskampaaniaga #ärarääma, mille eesmärgiks on suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmisi ja tutvustada vahetu kogemuse kaudu pakendite taaskasutusse suunamise tähtsust. Seda koolile kulusid kaasa toomata.

Auhinnad
Võrdsuse huvides võistlevad koolid kahes, väikeste ja suurte koolide, kategoorias. Esimese kategooria võidab kool, kes kogub tükiliselt kokku kõige rohkem pandipakendeid. Teise kategooria võidab kool, kes kogub kõige rohkem pakendeid ühe õpilase kohta. Mõlema kategooria võitjat premeeritakse enneolematu festivalipäevaga oma koolis, kus löövad kaasa tuntud Eesti influencerid (loe: suunamudijad).
Neli kuud vältava võistluse vaheauhinnana külastab aprillis mõlema kategooria kahte parimat ehk kokku nelja kooli Ahhaa teadusteater ja Eesti Pandipakendi riiklikule õppekavale vastav keskkonnaharidusprogramm.

Kogumisloogika
Kampaania käigus kogutavad pandipakendid on pandimärgiga jookide plastpudelid ja plekkpurgid, mis viiakse tavaolukorras kaupluse taaratagastuspunkti. Tuleme Eesti Pandipakendi poolt jagatavate spetsiaalsete tarvikutega appi toetamaks koolis pandipakendite kokku korjamist ja taaskasutusse suunamist. Iga kampaaniaga liitunud kool saab kokku kogutud pandipakendite tagatisraha arveldusarvele, suunitlusega kasutada seda kooliperele vajaliku ostmiseks. Näiteks kooli koridori täiendava sorteerimisprügikasti soetamiseks või lastekirjanduse ostmiseks raamatukokku.

Kampaania stardipakett
Koolid saavad kampaaniaga liituda digiallkirjastades kampaanialepingu (manuses) ja saates selle aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Lisa kirja manusesse ka kooli logo. Kampaanialeping kindlustab pakendite tagatisraha väljamaksete korrektsuse ning annab nende tegemiseks Eesti Pandipakendile seadusliku aluse. Liitunutele saadetakse stardipakett, mis sisaldab järgmisi tarvikuid: 1 papist kogumiskast pandipakendite kogumiseks, 1 kampaania plakat, 5 kilekotti, 5 sulgurit, 5 seerianumbriga kleepsu.
Kutsume üles meisterdama klassiga tööõpetuse, kunsti, klassijuhataja vms tunnis täiendavalt oma kujundusega taarakaste koolis kasutamiseks. Tee isevalmistatud kogumiskastist pilt, lae see alates veebruarist kampaania lehele www.araraama.ee. Ise taarakasti meisterdanud klasside vahel loositakse välja kolm auhinda, mis sisaldab ühte keskkonnahoiuteemalist lauamängu Eco Race ja La Muu ökojäätist tervele klassile.

Kampaania olulisi kuupäevasid
• Jaanuari kuu lõpuni ootame koolidelt kampaania lepinguid;
• Veebruari alguses tuuakse kooli kogumiskast koos tarvikutega;
• Pakendite loendusandmed avaldatakse kampaania lehel kolmel korral: 9. märtsil, 1. aprillil ja 8. mail 2020;
• 9.03.2020 loositakse välja kolm võitja klassi taarakogumise kasti meisterdamises;
• 1.04.2020 avalikustatakse neli Ahhaa teadusteatri ja pandipakendite keskkonnaharidusprogrammi võitnud kooli;
• 8.05.2020 avalikustatakse kaks parimat festivalipäeva võtnud kooli.

Taust: mis on Eesti Pandipakend?
Eesti Pandipakend on pakendiettevõtjate ning kaupmeeste poolt pakendiseaduse alusel loodud taaskasutusorganisatsioon, mille ülesandeks on üle-eestiliselt korraldada tagatisrahaga joogipakendite taaskasutamist. Viimati 2012. aastal korraldatud kogumiskampaanias koguti 70 üldhariduskoolis 25 600 õpilase abil Eestimaalt kokku ligi 44 000 pandipakendit. 15 tegutsemisaasta jooksul on Eestis kokku kogunud ja taaskasutusse suunanud üle 3,8 miljardi pandipakendi. Tule anna ka sina oma kooliga sellesse oluline panus.

Täpsem info: Kampaania reeglid, leping jm osalemiseks vajalik info


#ärarääma kogumiskampaania kontakt:
Kerttu-Liina Urke
Eesti Pandipakendi büroo- ja kommunikatsioonijuht
kerttu-liina[at]eestipandipakend.ee
647 00 13
www.araraama.ee


Pandipakend araraama 1200x628 510x267


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid