Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

31.01. 2020


Pärnu linnavalitsus ja Tori vallavalitsus sõlmisid koostöölepingu, mille järgi võimaldab linn korraga kuni kümnel Tori valla elanikul kasutada ööbimiseks ja päevaseks viibimiseks Suur-Posti tänaval tegutsevat Pärnu täiskasvanute varjupaika.

„Tori vallal endal ei ole täiskasvanute varjupaika, kuid vajadus selleks on olemas. Osalt nende inimeste näol, kes on siiani elanud Sindis osades Pärnu mnt 27a korterites. Ajalooliselt on see nii välja kujunenud, sest Sindi linnal oli palju vabana seisvaid eluruume, mida abivajajatele kasutamiseks jagati. Siiani ongi mõned Pärnu mnt 27a korterid täitnud sisuliselt varjupaiga rolli, kuid on tingimuste poolest väga halvad. Nüüd, mil korrastame valla sotsiaaleluruume, on tekkinud vajadus varjupaiga teenuse järele neile, kes ei pea kinni ühiselu reeglitest ning inimestele, kes vaatamata korduvatele meeldetuletustele ega ka omavalitsuse poolsele järeleandmisele ei ole asunud likvideerima oma üüri- ja kommunaalvõlgnevusi,“ põhjendab varjupaiga teenuse kasutamise vajadust Tori abivallavanem Priit Ruut.

Pärnu linna ja Tori valla vaheline leping näeb ette seda, et Suur-Posti tänava varjupaigas on planeeritud ööbimiskohad kuni kümnele Tori valla kodanikule, ent kui vabu kohti on piisavalt ja olukord seda nõuab, saab varjupaigas peatuda ka rohkem kui kümme Tori valla inimest.

Vallavalitsus teavitab iga abivajaja täiskasvanute varjupaika suunamise soovist üldjuhul vähemalt kolm päeva ette ning linnavalitsus edastab info varjupaiga teenuse osutajale mittetulundusühingule Horisont.
Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Tõnu Poopuu kinnitusel on varjupaigas ööbimiskohti piisavalt, et võimaldada Tori valla peavarjuta inimestele majutust ilma et, see vähendaks kuidagi teenuse kättesaadavust Pärnu elanikele.

Pärnu täiskasvanute varjupaigas on ööbimiskohad 62le inimesele. Ööbijate hulk on aasta lõikes väga erinev – suvel on teenuse vajajaid vähem, talvekuudel rohkem. Keskmiselt kasutab täiskasvanute varjupaika igapäevaselt 15-20 inimest.

2019. aastal kasutas Pärnu täiskasvanute varjupaika 123 erinevat inimest, kellest 30 olid teiste omavalitsuste elanikud, kes viibisid varjupaigas lühiajaliselt. Alaliselt ehk 12 kuud elas mullu varjupaigas kolm inimest. 7-12 kuud elas varjupaigas 19 inimest, ülejäänud peatusid siin vähem kui seitse kuud.

Tori vald on esimene omavalitsus, kellega Pärnu linn on sõlminud täiskasvanute varjupaiga teenuse osutamiseks koostöölepingu. Leping kehtib käesoleva aasta 31. detsembrini.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Katariina Vaabel
Tori vallavalitsuse kommunikatsiooninõunik
5866 6327
www.torivald.ee
www.facebook.com/torivallateataja/


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid