Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

11.02.2020

Hajaasustusega piirkondades elavad Paikuse, Audru ja Tõstamaa osavalla pered, kes soovivad oma majapidamise joogiveevarustust uuendada, puhastusseadmeid paigaldada, kanalisatsioonisüsteemi rajada, aastaringselt ligipääsetavat juurdepääsuteed ehitada või autonoomset elektrisüsteemi paigaldada, võivad linnavalitsuselt toetust küsida.

Toetuse suuruseks ühe majapidamise kohta on kuni 6500 eurot, millele tuleb lisada vähemalt 33 protsendi suurune oma- ja kaasfinantseering. Kui taotleja on aastatel 2015-2019 hajaasustuse programmist juba toetust saanud, arvestatakse varasem toetussumma toetuse piirmäära sisse.

Toetuse taotlemiseks peavad füüsilisest isikust taotlejad ja kaastaotlejad olema alates selle aasta 1. jaanuarist olema katkematult sisse kirjutatud hajaasustusega maapiirkonnas asuvasse majapidamisse, mille elutingimusi soovitakse parandada. Taotlejal ei tohi olla ajatamata riigimaksuvõlgu, taotluse esitamise päeval peab eelmise toetuse kasutamise aruanne olema omavalitsuse poolt kinnitatud. Kavandatavad tööd peavad olema lõppenud 31. oktoobriks 2021. aastal.

Taotluste vastuvõtmine algab 17. veebruaril ja lõpeb 17. aprillil. 

Abi ja nõu annavad projektijuhid, kelleks on Paikuse osavallakeskuses Martin Hollas, Audru osavallakeskuses Peeter Viik ja Tõstamaa osavallakeskuses Alo Tomson. Vaata lähemalt: Toetuse saamiseks vajalikud dokumendid ja tingimused

Eelmisel aastal toetati programmi raames 60 Pärnu linna osavaldades elava pere elutingimuste parandamist, milleks kulus 189 605 eurot. Riik toetas peresid 88 220 euroga, linn lisas 101 385. Hajaasustuse programmi tingimuste järgi pidi omavalitsus juurde panema sama palju kui riik, kuid linnavalitsus otsustas oma elanikke toetada suurema summa eest.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid