Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

20.02.2020

Pärnu linnavalitsus kutsus Pärnu linna ja maakonna turismiettevõtjad kokkusaamisele, et arutada ühiseid reklaami-, nähtavus- ja turunduskampaaniaid ning messidel osalemisi ning anda ülevaade senistest ühistegevustest.

Kohtumisel osales 30 kohalikku ettevõtjat, kelle seas olid Pärnu keskuslinnas tegutsevad majutusettevõtted, maapiirkonna turismiettevõtjaid ühendavate katusorganisatsioonide esindajad, nii avaliku kui erasektori turismi-, teenusmajandus-, kultuuriettevõtted või -asutused.

Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse juhataja Anneli Lepp, turismiarenduse peaspetsialist Orvika Reilend ja turismiarenduse spetsialist Ave Lääne andsid kohaletulnuile ülevaate kõige hiljutisematest Pärnu turunduskampaaniatest Soomes ja Lätis ning osalemistest Matka ja Touresti turismimessidel. Tutvustati ka äsja avaldatud statistikameti koostatud 2019. aasta turismitulemuste andmeid. Pikemalt peatuti Soome, Läti ja Rootsi turu näitajatel ja neist riikidest pärit tüüpkülastaja profiilidel.

Olulise osa kohtumisest võttis enda alla tulevikuplaanide arutelu. Pärnu linn sooviks jätkata kampaaniate korraldamist Lätis ja Soomes ning korraldada üle aastate taas kampaania ka Rootsis. Kohtumisel osalenud tõdesid, et ühiste kampaaniate tegemine on päris keeruline, kuna Pärnu linnas ja maakonnas tegutsevad kõrvuti väga erinevatele sihtgruppidele keskendunud, erineva mahu, turuniši ja võimekusega ettevõtted. Samas leiti, et välisturgudele ja messidele tasub minna ikka mitmekesi koos ning et omavalitsuse tugi ja eestvedamine on siin väga oluline.

Kohtumisel tulid kõneks ka kohalikud transpordiühendused keskuse ja maapiirkonna vahel, samuti Pärnusse saabuvate väliskülaliste transpordieelistused. Analüüsiti soomlaste, lätlaste ja rootslaste hinnanguid ja ootusi Pärnule kui sihtkohale ning seda, kuidas need on viimaste aasate jooksul muutunud.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid