Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

04.03.2020

Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse ja turismi spetsialistid arutasid koos toitlustusettevõtjatega uusi arenguideid igasügisesele Pärnu kohvikute nädalale.

Linnavalitsuses toimunud kohtumisel osales paarkümmend väiksemat ja suuremat ettevõtjat nii linnast kui maalt. Ajurünnaku-formaadis toimunud üritust modereeris Tartu ülikooli Pärnu kolledži turismiosakonna juhataja ning heaolu- ja spaateenuste ja disaini ja juhtimise programmijuht Liis Juust.

Kohtumise ajendiks oli nii linnavalitsuse kui ka kohvikupidajate tõdemus, et viiel aastal järjest oktoobrikuus toimunud Pärnu kohvikute nädal senisel kujul enam ei tööta ning ettevõtmine vajab sisulises mõttes muutusi, kuid ürituse eesmärk peaks põhijoontes jääma samaks - meelitama madalhooajal pärnakaid kodust välja kohalikke kohti külastama ja andma külalistele põhjust Pärnusse tulekuks.

Et kohvikute nädalale, kuule või nädalavahetusele uut hingamist ja edasimineku suundi leida, jagunesid ajurünnakul osalenud ettevõtjad töögruppidesse ning nuputasid vastuseid küsimustele: millal võiks kohvikute üritus toimuda; mis oleks selle keskne idee, eesmärk, kandev sõnum ja kontseptsoon; mis kasu saaks üritusel osalemisest klient; mis võiks olla iga osalejaasutuse panus ja kes võiks olla ürituse korraldusmeeskonna liikmed.

Viie töögrupi ideekorjel vormunud visioonide vahel ilmnes mitmeid sarnasusi. Nii näiteks oldi enamasti nõus, et Pärnu söögikohtade külastatavuse tõstmiseks mõeldud üritus võiks toimuda oktoobris, kui ilma poolest kannataks veel ka väliüritusi teha. Samas leiti, et hea aeg oleks ka november või aasta algus, mil nii kohalikke kui Pärnu külalisi liigub linna peal veel vähem ringi kui oktoobris.

Üsna ühel meelel oldi selleski, et lisaks kvaliteetsele toidule ja joogile tuleks külastajatele veel mingeid elamusi pakkuda. Olgu selleks boonuseks siis näiteks baristade mõõduvõtt, kohvi ja tee serveerimise töötoad, kultuurilised ülesastumised, jutuõhtud ja loengud või hoopis ühised kokkamised professionaalse koka juhendamisel. Leiti sedagi, et kohaliku toidu ning kohviku-, kohvi- ja teekultuuri propageerimise kõrval võiks pöörata suuremat tähelepanu teeninduskultuurilegi ning motiveerida külastajaid heal tasemel teenindust märkama ja kiitma.

Ühepäeva-, öö- või õhtukohvikute toimumise osas olid kõik päri: need sobivad kohvikuürituse iseloomuga väga hästi, pakuvad vaheldust ja võiks toimuda ka edaspidi. Ürituse kestuse osas jagunesid ettevõtjate arvamused mitmeks: kohvikute kampaania mõistlikuks aegpikkuseks peeti nii nädalavahetust, nädalat kui ka tervet kalendrikuud.

Pärnu kohvikute või ka laiemalt kohaliku toitlustusettevõtluse elavdamisele suunatud kampaania või üritusturunduse täpse sisu ja ülesehituse osas käisid ettevõtjad välja hulgaliselt ettepanekuid – nii üksteisega haakuvaid kui ka täiesti vastandlikke. Kui mõned pidasid paremaks keskenduda kohvikute üritustel eeskätt kohalikule inimesele ja sihtida argipäeva õhtuid, siis teised eelistaksid suunata ettevõtmise nädalavahetusele ja mujalt tulijale.

Kohvikute nädalaga kaasnevate sooduspakkumiste osas olid kohvikupidajad eri meelt. Oli neid, kes leidsid, et odavpakkumistel ei ole mõtet, kuna need konkureerivad söögikohtade päevapakkumistega ega ole majanduslikult tasuvad. Teisalt arvasid nii mõnedki ettevõtjad, et hinnatundlikuma külastaja jaoks on maksumus kõige olulisem argument, miks einestada kodust väljas.

Korralduse osas olid kohvikupidajad ühel nõul: kohvikute üritus võiks toimuda projektijuhi eestvedamisel ja linnavalitsuse egiidi all.

Pärnu linnavalitsuse arenguteenistus plaanib ettevõtjatega kohvikute nädala teemal kohtumisi jätkata, et panna paika ürituse täpne ajakava, sisu ja kriteeriumid.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid