Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

27.03.2020

Pärnu linnavalitsuse linnavara- ja heakorrateenistuse poole on viimastel nädalatel pöördunud mitmed kodanikud küsimusega: mida teha metsa alt kokku korjatud prügiga?

Eriolukorra tõttu töölt koju jäänud inimesed väldivad neil päevil tiheasustusega linnaruumi ja liiguvad rohkem looduses ning metsa- ja matkaradadel. Paljud kodanikud on tervisejooksule või jalutuskäigule minnes järginud SA Erametsa üleskutset ning võtnud loodusesse minnes kaasa prügikoti, et teele jääv väikepraht üles noppida.

Pärnu linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialisti Marve Virunurme sõnul on soov metsaalused inimtekkelisest rämpsust puhtaks teha tervitatav, kuid kodanikel tuleb seejuures mõelda ka kokku korjatud prügi käitlemisele.

„Oleme viimastele päevadel saanud e-kirju ja telefonikõnesid kodanikelt, kes on jalutuskäigul olles prügikoti täis korjanud ja soovivad nüüd teada, mida loodusest kokku kogutud jäätmetega edasi teha. Kuna lõviosa sellisest prahist moodustavad tavaliselt pakendid, siis need tuleks toimetada avalikesse pakendikonteineritesse. Muu väikse prügi saab panna kodusesse jäätmekonteinerisse,“ selgitab Virunurm.

Metsa alt korjatud prügi jaoks eraldi jäätmeveo korraldamine – nii nagu üle-eestiliste ja ka maailma koristustalgute ajal Pärnu linnavalitsus teeb - ei ole praegu otstarbekas. Käe otsas kotiga koju toodud prügi ei ole nii suures koguses, et seda ei saaks olmejäätmekonteinerisse ära mahutada.

„Kui pärast eriolukorra lõppu lubatakse koristustalguid teha, siis kindlasti toetab neid ka Pärnu linn,“ ütleb Virunurm.

Loodusesse minejatel tasub aga meeles pidada, et sealgi tuleb eriolukorraga kehtestatud ettevaatusabinõudest kinni pidada:
» vältida kohti, kus võib liikuda ka teisi inimesi;
» avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest (piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel);
» teiste inimestega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist distantsi;
» koju jõudes tuleb käed puhastada ja võimalusel desinfitseerida ka siis, kui väljas olles kanti kindaid.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid