Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

30.03.2020

Pärnu linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku lõpetada 1. septembrist Paikuse Huvikooli tegevus, anda Paikuse Põhikooli uueks nimeks Paikuse Kool ja alustada Paikuse Koolis lisaks üldharidusele huvihariduse andmist.

Praegu tegusevad Paikusel samas hoones 592 õpilasega Paikuse Põhikool ja 178 õpilasega Paikuse Huvikool. Koolid on ühiselt osalenud mitmetes projektides, jagavad õppevahendeid ja õpikeskkonda ning õpetajate kompetentsi. Samu ruume kasutab hommikuti põhikool ja alates lõunast huvikool.

Koolides annavad tunde suures osas samad õpetajad. Asutuste haldamine on ühine, kuid kahe eraldiseisva eelarve tõttu on halduskulude jagamine keeruline ja tülikas.

Kuna seadused ei võimalda kahe eri liiki asutuse liitmist, tuleb ühe asutuse tegevus lõpetada. Kõik huvikooli funktsioonid ja ülesanded võtab 1. septembrist üle samas majas tegutsev Paikuse Põhikool, mis on kavas ümber nimetada Paikuse Kooliks.

Paikuse Kool on Paikuse Põhikooli õigusjärglane. Huviharidust hakatakse Paikuse Koolis andma vähemalt samas mahus ja kvaliteedis nagu praeguses Paikuse Huvikoolis.
Paikuse osavallakogu toetas koolide ühendamist. Volikogu hakkab koolide liitmist arutama 30. aprillil toimuval istungil.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid