Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Armsad Pärnu inimesed!

Täna tähistame Pärnu linna sünnipäeva. See on meie kalli kodulinna sünnipäev, mille puhul oleme harjunud saama kokku ja tegema miskit lahedat: võtma näiteks ette fototuuri mööda käänulisi Pärnu tänavaid, külastama üle linna erinevaid üritusi, näitusi, töötube ja kontserte, pedaalima kevadkruiisil ning elama kaasa Sinilillejooksule.

Pärnu päevast on saanud sündmusterohke, pärnakaid liitev ühisüritus. Seda päeva oodatakse ja see meeldib inimestele. Täpselt sellisena – mõnusa kevadise rõõmusündmusena – me Pärnu päeva 2011. aastal korraldama asudes näha lootsimegi. Tänavu möödub Pärnu päev eriolukorra tõttu küll kardinaalselt teisiti – täiesti tubaselt.

Kui me vaatame tagasi meie kodulinna sajanditepikkusele ajaloole, siis näeme, et Pärnu on möödanikus elanud üle hullematki: meie kodutanumatest on korduvalt käinud üle sõjad ja taudid, kuid linn on ikka püsima jäänud. Eks rannarahvas olegi väga visa ja seisa sitkelt kui rannamänd – painutagu tormid ja tuuled nii kuis jaksavad. Seetõttu ma usun, kallid kaaslinlased, et me seljatame ka praeguse koroonakriisi.

Oleme seekord Pärnu päeval kodus, tähistame sünnipäeva mõttes ja südames ning mis kõige olulisem – hoolime üksteisest. Pärnu linn on eeskätt ikka Pärnu inimesed, mitte ainult majad, pargid ja tänavad. Soovides pikka iga sünnipäevalapsele Pärnu linnale, soovime seda tegelikult ju meile, pärnakatele!

Romek Kosenkranius
Pärnu linnapea

💙Pärnu!


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid