Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

09.04.2020

Kevadiste aiatööde käigus tekkivad haljastusjäätmed tuleks Pärnu aiaomanikel pakendada rohelistesse biolagunevatesse kottidesse või siis konteinerisse, kus ongi ainult biolagunevad aiajäätmed. Kolmas võimalus keskkonnasõbralikuks aiajäätmete käitlemiseks on kompostimine.

Puuoksi ja muid (haljastus)jäätmeid põletada ei tohi – see reostab õhku ja on ohtlik. Samuti ei või kokku riisutud puulehti, muru, aiasaadusi, taimi ega oksi panna segaolmejäätmete konteinerisse panna ega viia avalikesse pakendi-, papi- ja paberikonteineritesse. Lehekotte ei tohi ka vedada võõrale maale ega kallata linnamaale (näiteks parki) tühjaks.

Pärnu keskuslinnas viib nõuetekohaselt pakendatud haljastusjäätmed ära AS Ragn-Sells. Veoteenus on aiaomanikele tasuta, kuid seda ainult juhul, kui haljastusjäägid on pandud aiajäätmete konteinerisse või biolagunevatesse kottidesse. Kuigi biolagunevate aiajäätmete vedu on Pärnu linnas toiminud aastaid, ei ole kõik siinsed aiaomanikud teadlikud, et tavalistesse prügikottidesse pandud ning tänava äärde viidud aia- ja haljastusjäätmeid ära ei viida.

Biolagunevaid prügikotte tasuta ei jagata, neid saab Pärnus osta Pakendikeskusest Pae 1. Kauplust külastades tuleb kinni pidada eriolukorraga seotud piirangutest. Kontaktivabalt saab kotte soetada Pakendikeskuse e-poest.

Pärnu Haldusteenuste kontor on eriolukorra tõttu suletud ja sealt praegu biolagunevaid kotte praegu soetada ei saa.

Haljastusjäätmete äraveo soovist tuleb AS Ragn-Sellsieraldi teavitada, vastasel juhul vedu ei toimu. Nõuetekohaselt pakendatud biolagunevate aia- ja haljastusjäätmete tasuta vedu saab tellida telefoninumbril 606 0439 või e-posti teel parnu[at]ragnsells.ee.

Pärast tellimuse esitamist teatab Ragn-Sells päeva, millal vedu toimub. Soovitav on panna kotid veopäeval jäätmeveokile võimalikult ligipääsetavasse kohta. Teenus toimib täiesti kontaktivabalt.

Soovi korral on aias tekkinud biolagunevaid jäätmeid võimalik ka ise OÜ Paikre prügila kompostimisplatsile viia. Puuoksi ja muid puidujäätmeid võetakse siin vastu aastaringselt, aga tegemist on tasulise teenusega. Prügila kompostimisplatsile minnes tuleb järgida eriolukorrast tingitud piiranguid.

Biolagunevate aiajäätmete tasuta veo teenus kehtib üksnes Pärnu linna kui asutusüksuse territooriumil. Tasuta leheveo aluseks on korraldatud jäätmeveohange.

Osavaldade elanikud saavad aiajäätmetest vabanemiseks kasutada tasulist veoteenust, viia ise aiajäätmed Paikre kompostimisplatsile või siis kasutada kompostimist, mis on kõige keskkonnasõbralikum tasuta võimalus haljastusjäätmetest vabanemiseks.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid