Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

16.04.2020

Pärnu linna lasteaiad alustavad 2020. aasta sügiseks rühmade komplekteerimist. Sellega seoses palub Pärnu linnavalitsuse haridusosakond kohataotluse esitanud lapsevanematel kontrollida haridusteenuste haldamissüsteemis ARNO üle oma kontaktandmed.

Kontaktandmete üle kontrollimine on vajalik eelkõige seetõttu, et vaba lasteaiakoha pakkumine saadetakse ARNOst lapsevanemale e-posti teel. Pakutud koht tuleb kinnitada või sellest loobuda seitsme päeva jooksul – mõlemaid toiminguid teeb vanem ARNO keskkonnas. Kui vanem soovib senist lasteaiaeelistust või lasteaeda tuleku aega muuta, siis ka neid toiminguid saab ta teha läbi ARNO süsteemi.

Kui vanem pole pakutud lasteaiakohta ARNO süsteemis pärast pakkumise saamist seitsme päeva jooksul kinnitanud ja lasteaia direktoril pole õnnestunud vanemaga telefoni ega e-kirja teel ühendust saada, lükkub lapse lasteaeda vastuvõtmine edasi.

Erinevalt üldhariduskoolidest ei toimu ARNO süsteemis lasteaiarühmade komplekteerimine täpselt ühel ajal: rühmade komplekteerimine algab aprilli lõpus, kui lasteaiad hakkavad vanematele kohapakkumisi tegema, ja see protsess jätkub veel suvekuudelgi.

Rühmade komplekteerimisel peetakse Pärnus arvestust kohataotluse esitamise kuupäeva järgi. Koha saamise tingimus on, et nii lapsel kui ka vähemalt ühel tema vanematest on rahvastikuregistrijärgne elukoht Pärnu linn. Kui ARNO süsteemis taotluse esitamise ajal ei ole lapse ja vähemalt ühe vanema rahvastikuregistrijärgne elukoht Pärnu linn, siis arvestab ARNO kohataotluse esitamise ajaks lapse ja vanema Pärnu linna elanikuks registreerimise aja.

Teiste omavalitsuste elanike registris olevaid lapsi võetakse Pärnu lasteaedadesse üksnes siis, kui lasteaedades on vabu kohti.

Erandiks on Häädemeeste ja Tori valla lapsed, kellele on vastavalt koostöölepingule garanteeritud kindel arv lasteaiakohti käesoleval sügisel avatavas Raja lasteaias.

Lasteaedadega seotud küsimustele aitab vastuseid leida Pärnu linnavalitsuse alushariduse peaspetsialist Marga Napp 444 8258, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid