Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

27.04.2020

Pärnu linnavalitsus otsustas välja kuulutada arhitektuurivõistluse, mille eesmärgiks on leida Audru aleviku keskosale ja selle mõjualale parim arhitektuurne ideelahendus.

Linnavalitsus soovib kujundada aleviku südamest esindusliku, paikkonna ajaloolist pärandit väärtustava avaliku ruumi, mis pakub meeldivat ja turvalist elukeskkonda ning vaba aja veetmisvõimalusi igas vanuses inimestele.

„2015. aastal koostas MTÜ Linnalabor Audru aleviku keskuse ruumikava projekti, mille käigus intervjueeriti hulgaliselt kohalikke elanikke. Ühe puudusena nimetasid aleviku inimesed, et Audrul puudub selge tunnetatav keskpunkt. Arhitektuurivõistlusega soovimegi leida Audru keskpunktile parima võimaliku lahenduse. Tulemuseks peaks olema kvaliteetne ning kasutajasõbralik avalik ruum keskväljaku näol, ühes kõige sinna juurde kuuluvaga,“ sõnas Audru osavallakeskuse juhataja Priit Annus.

Keskväljak hakkab paiknema osavallakeskuse hoone läheduses, kus aga täpselt, on jäetud võistlusel osalejate välja pakkuda. „Lisaks keskväljakule soovime arhitektuurivõistlusega saada visiooni ka kontaktvööndile, mis jääb kultuurikeskuse ja muuseum-raamatukogu ümbrusesse ning rippsilla äärsele Audru jõe kaldaalale,“ täpsustas Annus.

Keskväljaku ehitusega loodab linn alustada järgmisel aastal, kuid kontaktvööndi visiooni realiseerimine jääb kaugemasse tulevikku.

Audru keskväljaku arhitektuurivõistlus algab riigihanke avaldamisega riigihangete registris.

Võistlus korraldatakse arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames ja seda kureerib Eesti arhitektide liit. Ideekonkursi auhinnafondi suurus on 15 000 eurot. Võistlusalast projekteeritakse ja ehitatakse esimeses etapis välja 10 000 ruutmeetri suurune tuumikala. Selle täpne asukoht selgub võidutöö põhjal.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on käesoleva aasta 1. juuli. Konkursile esitatud kavandeid hindab arhitektuurivõistluse hindamiskomisjon, mida juhib Audru osavallakeskuse juhataja Priit Annus.
Võistluse tulemused avalikustatakse hiljemalt 16. augustiks.

Vaata lisaks: Audru keskväljaku piirkonna ja selle mõjuala arhitektuurivõistlus


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid