Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

08.05.2020

Pärnu linnavolikogu võttis vastu Pärnu keskranna laiendamise detailplaneeringu ja kohustas linnavalitsust korraldama selle avaliku väljapaneku.

Väljatöötatud lahendus võimaldab senisest enam kasutusele võtta Mere puiestee ja muulide vahelise ranna- ja rannapargi ala, hajutada ranna külastatavust keskrannast rannaala tiibadele ning tutvustada Pärnu rannaala varieeruvat maastikku ja kaitseväärtusi.

„Detailplaneering hõlmab väga suurt maa-ala kõigi poolt armastatud Pärnu rannas ja rannapargis. 2016. aastal alanud protsessi tulemusel on võimalik aktiivsemalt kasutusele võtta mudaravila ja muulide vahele jääv park ja märgala. Selle aja jooksul on pargiosa juba valgustatud, endisesse sonni on rajatud rannaspordiala ja muulile ligipääsutee. Loodetavasti juba mõne aasta pärast leiab sellelt alalt nii loodusraja, mänguväljaku kui aastaringselt avatud kohviku tualettidega,“ rääkis abilinnapea Rainer Aavik.

Planeeringulahenduse koostamise aluseks on 2017. aastal läbi viidud Pärnu rannaala visioonivõistluse võidutööd „Asfalt sulas linnas“, „Peliloo“ ja „Laulev liiv“. Lahenduse koostamisel on arvestatud olulisemate võistlustöödes pakutud ideedega: risti rannaga paiknevate juurdepääsuteede kujunduslik ja funktsionaalne rõhutamine; randa ja pargiala teenindava hoonestuse kavandamine modulaarsete teeninduspaviljonidena; rannapromenaadi pikendamine läbi Mere puiestee sihil paikneva parkla ala; Mere puiestee sihil paikneva parkla merepoolsele osale mänguväljaku või muu avaliku kasutusega ala kavandamine; rannapargi olulisematesse keskuskohtadesse hooajaliselt kasutatava modulaarse hoonestuse kavandamine; rannapargi alale uute kesksete tegevuskohtade kavandamine ning looduskaitsealale loodusradade ja vaateplatvormi kavandamine.

Randa teenindav hoonestus on planeeritud naiste ranna parklast kagusuunda ja Estonia huku mälestusmärgi lähedusse. Ühe hoonekompleksi suurimaks lubatud ehitisealuseks pinnaks on kavandatud põhimahus 220 m², hoone suurimaks lubatud kõrguseks kuus meetrit. Hoonetele on lubatud ehitada ilmastikuoludele kohandatavaid terrasse, mida on võimalik klaasseinte ja kergkatusega ajutiselt kinniseks ruumiks kohandada.

Parki on kavandatud keskuskohad, kuhu rajatakse laste- ja mängualasid, pargiväljakuid, lavasid ja tegevustaskuid. Rannaniidu alale on planeeritud teeosana ala vaateplatvormi rajamiseks.

Planeeringuga on ette nähtud rannapromenaadi pikendamine mudaravila tagant Estonia mälestusmärgini. Promenaadi pikenduse asukoht selgitatakse välja projekteerimise käigus. Planeeringulahendus realiseeritakse etapiti, arvestades nii Euroopa Liidu toetuste kui linna rahaliste võimalustega. Planeering on vastu võetud siis, kui volikogu selle pärast avalikku arutelu kehtestab.

Vaata: Pärnu keskranna laiendamise detailplaneeringu avalik väljapanek


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid