Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

13.05.2020

Täna õhtul avatakse Pärnu kesklinnas liikluseks Aia tänava pikendus, Tallinna maantee ristmikul on vaja veel üksnes Jannseni tänaval asuv bussipeatus tähistada.

„Aia tänava valmimine on märgilise tähendusega. Uue tänavalõigu ääres kavatsevad kontorid avada nii Swedbank kui SEB. Kui pangad kolivad, muudab see paljuski keskuse asukohta. Rekonstrueeritud Tallinna maantee ristmik suurendab ristmiku läbilaskevõimet ning muudab liikluse sujuvamaks ja ohutumaks,“ rääkis Pärnu abilinnapea Mart Järvik.

Pikka ja Laia tänavat ühendav Aia tänava pikendus vähendab liikluskoormust Pärnu Keskuse ja Port Artur 2 vahel ning loob juurdepääsu Aia tänava äärde kerkivatele majadele. Pärast Raba-Lai silla valmimist muutub tänavalõik oluliseks ühendusteeks Ülejõe ja kesklinna vahel.

Tänavalõigu ehitas YIT Eesti, tööd maksid ligi miljon eurot. Kesklinnas asuva uue tänavalõigu keskel on kahe meetri laiune tänavakividest saar, mille mõlemasse serva on rajatud 3,5 meetri laiune sõidutee, parkimiskohad ja 2,5 meetri laiune kõnnitee.

Tallinna maantee ning Jannseni ja Rääma tänava ristmik on Pärnu üks suurema liiklusintensiivsusega ristmikke, kus varem võttis silla poolt Jannseni tänavale ja Rääma tänavalt silla poole keeramine hommikustel ja õhtustel tipptundidel kaua aega. Nüüd võib mõlemaid pöördeid teha ühe sõidurea asemel kahel sõidurajal ja ristmiku ületamine on sujuvam.

Ristmiku rekonstrueeris AS TREF Nord, tööd maksid ligi kaks miljonit eurot. Lisaks ristmiku laiendamisele vahetati välja maa-alused kommunikatsioonid, tehti korda ristmiku lähedal asuvad kõnniteed, uuendati ohutussaari ja ülekäiguradasid ning paigaldati ristmikule uus foorisüsteem.

Eile muudeti ristmikul fooritsükleid nii, et Rääma ja Jannseni tänavalt sillale keeramine ei toimuks samal ajal. Varem tekitas Jannseni tänavalt silla suunas parempööret tegevates autojuhtides segadust see, et olukorras, kus fooris põles punane tuli ja lisasektsiooniga fooris roheline, pidid nad Rääma tänavalt sillale keeravatele autojuhtidele teed andma.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid