Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

13.05.2020

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius saatis peaministrile ja valitsuse liikmetele pöördumise, milles avaldatakse toetust Rail Balticu ehitamisele läbi Pärnumaa.

„Pärnu linnapea ja koalitsiooninõukogu esimehena kinnitan, et peame pärnakatena oluliseks Rail Balticu projekti realiseerimist läbi Pärnumaa. Pärnumaa omavalitsusjuhid on kinnitanud – juba aastaid tagasi - toetust Rail Baltic projektile,“ kirjutas Kosenkranius.

Kosenkraniuse sõnul loob uus kiirraudtee Pärnule kiired ühendused Tallinn-Helsingi ja Riia-Varssavi suunal, mis omakorda elavdab regiooni majandust ning soodustab tööjõu liikumist ja hariduse, teaduse ja teiste eluvaldkondade arengut. „Kiirraudtee läbi Pärnu loob pärnakatele ja Harjumaa elanikele võimalused töötada või õppida Tallinnas või Riias (või tulla õppejõududel igapäevaselt loenguid andma Pärnusse), kuid elada rahuliku, turvalise ja hea elukeskkonnana tuntud Pärnu linnas,“ selgitas Kosenkranius ja lisas, et Euroopa riikide kogemused on näidanud, et kiirraudteede rajamine on kaasa toonud nende linnade ja asulate arengu kiirenemise, mida raudtee läbib.

Pärnu linnapea rõhutas, et uus raudtee muudab maanteed ohutumaks. Pärnul on võimalik muutuda oluliseks liiklussõlmeks, kus kohtuvad maantee-, õhu-, raudtee- ja meretransport, sest Pärnut läbib Via Baltica, siin on sadam ja kavas on renoveerida Pärnu külje all paiknev lennuväli.

„Vähemtähtis pole ka asjaolu, et suur osa projekti rahastusest tuleb Euroopa Liidust ja suurprojekt annab tööd aastateks paljudele eestimaalastele. Raudtee läbi Pärnu on kõige lühem ja seetõttu on selle trassikoridori mõju keskkonnale väiksem kui üle 100 kilomeetri pikemal trassil läbi Ida-Eesti maakondade. Samuti suurendab Euroopa rööpmelaiuses raudtee meie riigi turvalisust ja pakub võimalust olla ühenduslüliks suures Euroopa raudteevõrgustiku ning kaubavahetuse süsteemis,“ kirjutas Kosenkranius.

Linnapea tõstis esile, et märtsis Pärnu linnas uue koalitsiooni moodustanud Eesti Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja valimisliidu Pärnu Ühendab esindajad kirjutasid koalitsioonileppesse: „Peame oluliseks, et rajatav Rail Baltic läbiks Pärnut, valmistame ette Pärnu jaama ja juurdepääsude ehituse. Samuti peame oluliseks Rail Baltica projekti raames kaubajaama ja Pärnu arendamist tervikliku logistikasõlmena.“ „Sellest tulenevalt peame oluliseks Rail Baltic projekti jätkamist ja avaldame jätkuvat toetust uue raudtee rajamiseks - läbi Pärnumaa – Euroopasse,“ seisab pöördumises.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid