Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

20.05.2020

Täna kohtusid Pärnus tegutsevate tootmis- ja tööstusettevõtete juhid või esindajad Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse, abilinnapea Rainer Aaviku ja arenguteenistuse spetsialistidega, et anda ülevaade oma ettevõtte käekäigust koroonakriisi ajal ning rääkida mõne sõnaga ka tulevikuplaanidest.

Kohtumisel osalesid Adrem Pärnu AS, PlasmaPro OÜ, Valmos OÜ, Metsä Wood Eesti AS, Alise Technic OÜ, Skano Furniture Factory OÜ, Ruukki Products AS, Trimtex Baltic OÜ ja Scanfil OÜ esindajad. Lisaks veel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) Lääne-Eesti investorkonsultant Sulev Alajõe ja Eesti masinatööstuse liidu tegevjuht Triin Ploompuu.

Veebikeskkonnas Zoom.com toimunud kokkusaamisel tõdes linnapea, et koroonaviiruse põhjustatud majanduskriisist kõneldes tõmmatakse paralleele eelmise majandussurutisega, kuid Pärnu puhul on olukord kümne aasta tagusega võrreldes muutunud – tootmissektor on Pärnus märkimisväärselt arenenud ning tugevad tootmis- ja tööstusettevõtted on piirkonnale oluline tugi, et kriisist oleks kergem väljuda.

Et avalik sektor saab hoida ja elavdada madalseisu ajal piirkondlikku majanduselu eelkõige läbi tellimuste ja investeeringute, kavatseb linn Kosenkraniuse kinnitusel kavandatud investeeringuplaanide edasi minna.

Kohtumisel osalenud tootmisettevõtete seas ei olnud kedagi, keda koroonakriis oleks jätnud puutumata, küll aga on tagasilöögid olnud erineva ulatusega: on firmasid, kes on kaotanud aprilli ja mai käibes 30 protsenti võrreldes mullu sama perioodiga, ent on neidki, kelle jaoks on tagasiminek osutunud veelgi suuremaks. Samas tõdesid ettevõtjad, et kujunenud majanduskriis ei ole võistlus selle peale, kes on saanud rohkem ja kes vähem lüüa.

Paljud Pärnu tootmisettevõtted on kasutanud töötukassa palgatoetust, kuid samas mitte kõik. Töö jätkus eriolukorraperioodil kõigis kohtumisel osalenud ettevõtetes. Paljud on olude tõttu tootmismahte vähendanud, ent leidub neidki, kes soovivad lähiajal inimesi juurde värvata.

Kuigi sihtturud on Pärnus tegutsevatel tootmis- ja tööstusettevõttel erinevad, tekitab kõigis küsimusi piiride lahtiminek. Inimeste vabast liikumisest sõltub nii tooraine kättesaadavus kui ka seniste ja võimalike uute turgude avanemine ning nõudluse taastumine.

Ühte meelt on Pärnu suuremad tootmisettevõtted selleski, et tööstusse jõuab sügavam majanduskriis viiteajaga. Keeruline on täna ette näha, mis saab sügisel, kui juba suve teine poolgi on tellimuste ja tootmismahtude mõttes ebaselge, ütlevad tootjad.

Kohtumisel jäi kõlama soov elavdada Pärnu tootmis- ja tööstusettevõtete omavahelist läbikäimist ja koostööd kohaliku omavalitsusega – seda nii moraalse kogukondliku toe kui aktiivse kaasamise ja suhtlemise mõttes.

Pärnu linnavalitsus jätkab ettevõtjatega regulaarseid kokkusaamisi. Tänavune teine linna korraldatud Pärnumaa ettevõtjate ümarlaud toimub juba nädala pärast, 27. mail kell 15 e-keskkonnas Zoom.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid