Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

20.05.2020

Reedel, 15. mail toimus Pärnu turismiasjaliste iga-aastane kevadseminar „Valmistume hooajaks vol17“, mis seekord kandis alapealkirja „Kuidas ja kuhu?!“. Eriolukorra tõttu virtuaalkeskkonnas peetud seminari vestlusteemade keskmes oli koroonakriisi mõju turismisektorile, sihtkoha organisatoorne juhtimine ja võimalused kriisi seljatamiseks.

Pärnu linnavalitsus korraldab linna ja maakonna turismiettevõtjatele hooajaks valmistumise seminare kahel korral aastal – kevadel ja suvel. Kuigi tänavune kevadine kokkusaamine peeti tavatult e-keskkonnas, oli huvi sel osaleda üle ootuste suur.

Osalejate seas olid pea kõik suuremad Pärnu spaad, hotellid, söögikohad, ööklubid, kaubanduskeskused ja vabaajateenuste pakkujad. Lisaks Pärnumaa muudes piirkondades tegutsevad turismiettevõtjad kui ka kolleegid-ettevõtjad teistest Eesti maakondadest.

Worksup.com keskkonnas toimunud seminarile pani end kirja 127 turismivaldkonnaga seotud ettevõtet või isikut, ent tegelikkuses oli kolmetunnisel üritusel autentseid osalejaid kokku veelgi enam – 161. See on kaks korda enam osavõtjaid kui hooajaks valmistumise seminaridel tavaliselt.

Kevadseminaril esinesid ettekannetega Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik, Tartu linna turundusjuht ja SA Tartumaa Turism juhataja Helen Kalberg, Visit Levi tegevjuht Yrjötapio Kivisaari Soomest, MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu ja Pärnu abilinnapea Rainer Aavik.

Kui EAS-i turismiarenduskeskuse juht andis põhjaliku ülevaate Eesti turismisektori olukorrast tervikuna, siis Visit Levi tegevjuht Yrjötapio Kivisaari rääkis oma organisatsiooni esindatava, Soome suurima suusakuurordina tuntud Levi sihtkoha kogemustest. Levi linn ühes samanimelise suusakeskusega asub küll kaugel Lapimaal ja on keskendunud talispordile, ent sel paigal on mereäärse Pärnuga ka palju sarnast – mõlemale on tuttav hooajalisus ning külastajate hüppeline tõus ja langus.

Seminaril jäi kõlama, et vaatamata keerulisele olukorrale on Eesti ja Soome sihtkohad valmis taas külalisi vastu võtma. Samas tõdeti, et kriis sunnib nii ettevõtjaid kui ka sihtkohti laiemalt oma senist tegevust ümber hindama ja olema leidlik.

Valmistume hooajaks vol17“ seminar on täies pikkuses järelvaadatav.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid