Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

26.05.2020

Pärnu linnavolikogu esimees Meelis Kukk, linnapea Romek Kosenkranius ning abilinnapead Rainer Aavik, Mart Järvik ja Varje Tipp kohtusid esmaspäeva õhtul Raeküla Vanakooli Keskuse hoovis Raeküla elanikega.

Kukk andis teada, et ta astub volikogu esimehe kohalt tagasi ja hakkab uuest nädalast taas tööle rahanduse abilinnapeana. „Vangerdus tuli teha seetõttu, et tagada linna asjades stabiilsus,“ põhjendas ta volikogu liikme õiguste taastamist, mis andis praegusele võimuliidule ühehäälelise ülekaalu. 

Kuke sõnul kaotab Pärnu linn eriolukorra tõttu ligi 5,5 miljonit, millest riik on lubanud kompenseerida 4,2. Linnavalitsus hoiab kokku igapäevakulude arvelt, kuid ei taha ära jätta investeeringuid, millest Raeküla elanikke puudutavad eeskätt Raeküla kooli soojustamine ja Reiu-Raeküla kunstlumekattega suusarada.

Kosenkranius rääkis, et linnas on olnud veidi üle 80 koroonaviirusesse nakatunu, mida on vähem kui mõnes teises Euroopa riigis. „Seda tänu teile, kes on käitunud mõistlikult ja kinni pidanud eriolukorra piirangutest,“ lausus ta.

Tipp avaldas lootust, et Raeküla kooli soojustamisega õnnestub alustada juba järgmisel nädalal. „Loodan, et ka kultuuriüritused saavad hoo sisse. Kultuuriürituste toetamiseks tuleb lisavoor,“ rääkis abilinnapea.
Järvik ütles, et linna üks suurematest töödest on uue silla ehitamine. Linnavalitsus loodab peagi silla projekteerimise lepingu allkirjastada, et järgmisel aastal silla ehitamisega alustada.

Elanikke häirisid Metsamajandi bussipeatuse väljanägemine, koristamata puud Raeküla metsas, pakendikonteinerite ümbrus, autode parkimine Merimetsa tänava ääres jt linnaosa puhtust ja turvalisust puudutavad asjad. Linnajuhid lubasid bussipeatuse korda teha ja kaaluda Merimetsa tänava osades lõikudes parkimise keelamist.

Pakendikonteinerite osas on linn teinud riigikogule ettepaneku jäätmeseadust muuta, et pakendikogumisorganisatsioonidel oleks kohustus konteinereid sagedamini tühjendada ja nende ümbrus korras hoida. „Lätis on pakendikonteineritel aed ümber. Värav tehakse hommikul lahti ja pannakse õhtul kinni,“ tutvustas Kosenkranius lõunanaabrite jäätmekorraldust.

Maha pole maetud mõtet ehitada mängu- ja spordiväljak Hirve ja Merimetsa tänava ristmiku juurde. Pärast projekti koostamist võetakse idee autoritega uuesti ühendust.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid