Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

28.05.2020

Pärnu linnavalitsuse eile korraldatud Pärnumaa ettevõtjate ümarlaual kõneldi erinevatel teemadel, mis pea kõik - suuremal või vähemal määral – puudutavad ka kohalikke ettevõtjaid.

Esimesena sõna saanud Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) president Heiki Rits andis ülevaate EVEA tegevusest. Tema ettekandest jäi kõlama, et kuigi arvuliselt on Eestis aktiivseid ettevõtteid väga palju – veidi üle 131 000 – kuulub ärisektori-, tegevus-, kutseala- või tööandjate katusorganisatsioonidesse neist väga vähe – ca 7000-8000 ettevõtet. EVEA egiidi alla on koondunud pisut alla 2000 ettevõtte.

„Eestlased ei ole katusorganisatsiooni usku,“ nentis Rits. „Samas, nagu näitas koroonakriis, toob keeruline aeg liikmeid juurde. EVEA liikmeskond kasvas eriolukorra ajal 42 protsenti ehk üle 500 ettevõtte tuli assotsiatsiooni juurde.“ Rits kutsus ka Pärnumaa ettevõtjaid EVEA liikmeks astuma. Ta tõi näiteid, kuidas ja mis moel assotsiatsioon ettevõtjate huve nii riiklikul kui ka omavalitsuse tasandil esindab ning millised EVEA sammud on aidanud Eesti ettevõtluskeskkonda paremaks muuta.

Eesti idusektori käekäigust ülevaate teinud Startup Estonia juhi Maarika Truu sõnul toimetab täna Eestis 1091 idufirmat. „Idusektor on Eesti üks kiiremini kasvavaid majandusharusid, kus töötab täna üle 6300 inimese,“ märkis Truu. Pärnumaal on Eesti Startup andmebaasi andmetel end registreerinud 15 iduettevõtet, neist tuntumad on Airobot, Wolfprint3D, OpenNode ja WebARX. Siinsetele iduettevõtjatele on Truu hinnangul pakkunud head tuge koostöötamiskeskus Forwardspace. 

Pärnust pärit startupinduse ekspert Kai Isand rääkis kuulajaile, kuidas eestlased korraldasid koroonakriisi haripunktis maailma suurima veebipõhise programmeerimismaratoni The Global Hack ning AS Tallink Grupi digiturunduse ja analüütika juhi Andrus Kiisküla jagas praktilisi näpunäiteid, mil moel parendada ettevõtte turundust, suurendada selle veebis nähtavust, kodulehe ja e-poe külastatavust jms.

Eriolukorra ajal oma firmaga OÜ Punch Drinks praktiliselt üleöö desoainet tootma hakanud pärnakas Joosep Raudsepp meenutas ausalt ja ilustamata, kuidas koroonakriis väikeettevõttel jalad alt lõi. „Oleme väike joogivabrik, mis saab sel suvel kolmeaastaseks. Käesolev aasta pidi meil tulema kasvuaasta, kuid koroonakriis paiskas meid täielikult musta auku – kaotasime 75 protsenti oma käibest. Hotellid, baarid, restoranid, peokohad, kus meie premium-klassi jooke müüdi, läksid ju kõik kinni,“ rääkis Raudsepp.

Et alkoholikäitlejana oli joogivabrikul olemas korralik piiritusevaru, sündis otsus hakata tootma desoainet. „Turul oli desinfitseerimisaine järele nõudlust ja meil oli võimekus seda toota,“ resümeeris Raudsepp.
Punch Drinks oli Eestis esimene ettevõte, kes sai terviseametilt eriolukorra ajal eriloa desoaine tootmiseks. Raudsepa sõnul on kriisisituatsioonis kiire tegutsemine äärmiselt oluline ning just operatiivsus oligi see, mis aitas väikeettevõttel edukalt ühelt tootegrupilt teisele ümber orienteeruda.

Ümarlauale pani punkti SA Pärnumaa Arenduskeskuse juhataja Erik Reinholdi sõnavõtt, milles ta tutvustas ettevõtjatele Pärnumaa tudengistipendiumi süsteemi. Stipendiumi eesmärk on aidata Pärnumaa ettevõtetel tulevaste spetsialistidega juba nende tudengipõlves kontakti saada ja nende õpinguid toetada.

Järgmine Pärnumaa ettevõtjate ümarlaud toimub sügisel.

Ümarlauaga seotud ideed ja ettepanekud võib saata Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse spetsialistile Toomas Toodule See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid