Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

28.05.2020

Pärnu linnavolikogu esimeheks valiti Andrei Korobeinik
Pärnu linnavolikogu valis uueks volikogu esimeheks Andrei Korobeiniku, senise volikogu esimehe Meelis Kuke kavatseb koalitsioon abilinnapeaks nimetada.

Kukk valiti volikogu esimeheks märtsis pärast seda, kui Isamaast, Keskerakonnast ja valimisliidust Pärnu Ühendab koosnev endine võimuliit lagunes. Isamaa üritas koos Reformierakonna ja sotsiaaldemokraat Kalev Kaljustega linnapea Romek Kosenkraniusele umbusaldust avaldada, kuid 19 volinikust jäi linnapea kukutamiseks väheseks.

Umbusaldajad kasutasid ära olukorda, et Reformierakonna nimekirjas Pärnu linnavolikogusse valitud, kuid hiljem Keskerakonnaga liitunud Korobeinik oli linnavolikogu liikme volitused kolmeks kuuks peatanud ja teda asendas reformierakondlane Marika Valter. Seepeale otsustas Kukk abilinnapea kohast loobuda ja Isamaast välja astuda. Valimisliidust, Keskerakonnast ja Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) koosnev uus võimuliit valis ta volikogu esimeheks.

Uuel võimuliidul on 39 liikmelises volikogus 20 esindajat ehk ühehääleline enamus. Kui seni tagas selle Kukk, siis mai keskel taastusid Korobeiniku volikogu liikme volitused. Tänasel volikogu istungil oli koalitsioonil lausa 21 saadikut, ent pärast Kuke abilinnapeaks nimetamist jääb koalitsiooni ja opositsiooni tasakaaluks endiselt 20 : 19.

Pärnus sündinud ja siinse vene gümnaasiumi lõpetanud Korobeinik oli Pärnu linnavolikogu esimeheks aastatel 2015-2017. Tema hinnangul on volikogu roll ja maine viimastel aastatel oluliselt vähenenud ja volikogu ees seisab kolm olulist väljakutset. „Esiteks on kvaliteetne seadusloome on võimatu ilma kaasamiseta. Peame taastama kodanikuühenduste ümarlaua töö, mille lõpetas Andres Metsoja. Pärnu, Tõstamaa, Audru ja Paikuse kodanikuühiskonna organisatsioonidel peab taastuma otsene kontakt volikogu ja linnavalitsusega,“ rääkis Korobeinik.

Teiseks tuleks volikogu töökord Korobeiniku jutu järgi muuta demokraatlikumaks. „Kui vanasti toimusid debatid volikogu saalis, siis eelmine koalitsioon võttis vastu uue volikogu töökorra ning nüüd algavad ja lõpevad arutelud komisjonides, kus linnarahvas neid ei näe. Opositsioon saab istungit küll venitada, kuid sisuliselt enam midagi mõjutada ei saa. See on kahjulik demokraatiale ja vähendab volikogu rolli linna juhtimises,“ selgitas Korobeinik.

Kolmandaks oli eelmise koalitsiooni lagunemise ja uue "sillakoalitsiooni" loomise üheks põhipõhjuseks uue silla ehitamise küsimus. „Valimisteni on jäänud poolteist aastat. Selle ajaga peame tegema riigiga kokkuleppe uue silla rahastamiseks ja alustama töödega juba järgmisel aastal. Majanduskriis on suurte ehitusprojektide teostamiseks ideaalne aeg,“ kõneles uus volikogu esimees.

Pärnu linnavolikogu aseesimeheks valiti Helle Kullerkupp
Pärnu linnavolikogu aseesimeheks valiti Helle Kullerkupp, senine aseesimees Hillar Talvik astus aseesimehe kohalt tagasi. 

Pärnu võimuliidu moodustavad valimisliit Pärnu Ühendab, Keskerakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE). Kullerkupp on EKRE Pärnumaa ringkonna juht, aastaid linnavolikogusse kuulunud Talvik Keskerakonna liige.

Märtsi alguses sõlmitud koalitsioonileppe kohaselt kuulub linnapea koht valimisliidule ja volikogu esimehe koht Keskerakonnale. Ühe volikogu aseesimehe koha täidab EKRE, teise opositsiooni esindaja. Üheks volikogu aseesimeheks on juba varem valitud reformierakondlane Jane Mets.

Pärnu abilinnapeaks nimetati Meelis Kukk
Pärnu linnavolikogu nimetas abilinnapeaks Meelis Kuke, kes asub ametisse 1. juunist. 

Kukk vastutab linnavalitsuses eelarve, laenupoliitika, investeeringute finantseerimise, raamatupidamise korraldamise, riigihangete ja linnavara strateegilise juhtimise eest. Teisteks abilinnapeadeks on Rainer Aavik (valimisliit Pärnu Ühendab), Varje Tipp (Keskerakond) ja Mart Järvik (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond). 

Kukk kuulus Isamaasse, ent astus sealt 12. märtsil välja ega pole praegu ühegi erakonna või valimisliiduga liitunud. Enne volikogu esimeheks valimist 11. märtsil töötas ta linnavalitsuses rahanduse abilinnapeana, kuid loobus sellest, et volikogu liikmena Isamaa ja Reformierakonna võimupöördekatse nurjata. Koalitsioonil oli pärast tema volikogusse tulemist ühehääleline ülekaal, mis säilib pärast Andrei Korobeiniku volikogu esimeheks valimist.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid