Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

04.06.2020

Pärnumaal viibisid sel nädalal Pärnu linnavalitsuse kutsel kahepäevasel visiidil mittetulundusühingu Eesti Konverentsibüroo (EKB) ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse töötajad.

Külalised väisasid koos Pärnu abilinnapea Rainer Aaviku ja Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse spetsialistidega majutus-, toitlustus– ja elamusteenuseid pakkuvaid ettevõtteid, kes toetavad Pärnu linna liikmelisust Eesti Konverentsibüroos. Külastuse teiseks oluliseks osaks oli ettevõtjate, linnavalitsuse ning EKB ja EAS-i turismiarenduskeskuse esindajate osalusel toimunud ümarlaud.

Kuna Pärnu linn astus käesoleva aasta 1. jaanuarist EKB liikmeks eesmärgiga suurendada Pärnus toimuvate rahvusvaheliste konverentside arvu ja kasvatada Pärnu kui konverentsikoha rahvusvahelist tuntust, oli seminaril keskseks aruteluteemaks siinse konverentsi- ja üritusturismi arendamise väljavaated nii lähemas kui kaugemas tulevikus. Pärnu linn on Tallinna ja Tartu kõrval üks kolmest EKB liikmete hulka kuuluvatest omavalitsusest. Pärnu ettevõtjatest on EKB liikmeteks spaa- ja konverentsihotell Strand ning Estonia Resort Hotel & Spa.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul on Pärnul hea potentsiaal olla nii korporatiiv-, eriala- kui teaduskonverentside sihtkoht. „Lisaks mõnusale atmosfäärile on siinsetel asutustel pakkuda palju nüüdisaegseid multifunktsionaalseid konverentsiruume, heatasemelist majutust ning nii linnas kui maakonnas mitmekesist valikut unikaalseid kohalikke elamusi, millega konverentside programmi rikastada,“ märkis Karu.

Eesti Konverentsibüroo juhi ütlust mööda aitab tugev koostöö linna, ettevõtjate ja turismiedendajate vahel meelitada Pärnusse külalisi, kes saabuvad siia pigem hooajavälisel ajal ning tarbivad laiemat ringi erinevate kohalike pakkujate teenuseid.

MTÜ Eesti Konverentsibüroo on 2008. aastal EAS-i turismiarenduskeskuse, omavalitsuste ja konverentsiturismi ettevõtjate poolt asutatud konverentsiturismi katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on koordineerida Eesti kui konverentsisihtkoha tutvustamist. EKB esindab konverentside korraldamisega otseselt või kaudselt seotud ettevõtteid, riiki ja omavalitsusi.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid