Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

08.06.2020

Homme, 9. juunil kell 12 avab Pärnu linnapea Romek Kosenkranius Pärnus Mai linnaosas uue koertepargi. Vastvalminud pargi aedikutes saavad treenides, joostes ja turnides aega veeta nii väikesed kui suured koerad.

Pärnakatest koeraomanikud on oma neljajalgsetele pereliikmetele ammu seesugust parki oodanud. Spetsiaalselt koertele mõeldud aiaga piiratud ja loomasõbralikult sisustatud ala, kus koerad saavad rihma otsas jalutamisele vahelduseks treenida ja turnida, on nüüdisaegse linnaruumi loomulik osa. Pärnu linna kaasava eelarve ideekorjelgi on koertepargi ettepanek mitmel korral figureerinud.

Uhiuus murukattega koertepark laiub Mai kergliiklustee ääres (Papiniidu 84) veidi enam kui 2200-ruutmeetrisel alal. Pargi asukoha valikul said määravaks hea juurdepääs, parkimisvõimalus ja elurajoonide lähedus. Koertepargi läheduses asuvaid Mai, Papiniidu ja Raeküla kergliiklusteid kasutab väga palju koertega jalutajaid ning pargiterritooriumi vahetus naabruses paikneb linna ainus koertele lubatud pääs mereranda.

Valminud Mai koertepark koosneb kahest omavahel piirdeaiaga eraldatud aiast, millest üks on mõeldud suurtele ja teine väiksematele koertele. Suurtele koertele mõeldud ala on 1215 ruutmeetrit ja väikeste koerte ala 1078 ruutmeetrit.

Mõlemad koerte jooksuaiad on sisustatud nõnda, et aias jagub vaheldust nii loomaomanikule kui koerale. Mängualade atraktsioonid on minimaalse võimaliku kõrgusega, et peremehel oleks turvaline lemmikut treenida. See juures pole oluline niivõrd füüsiliselt koormavate takistuste ületamine, kui just ülesande sooritamine ja sellest aru saamine ning omaniku ning koera vaheline kontakt. Samas on koertel kõiki jooksuaedadesse paigaldatavaid vahendeid huvitav ja jõukohane kasutada ka ilma peremehe abita.

Aedades ootavad kutsasid erineva kõrgusega künkad, mille otsa saab ronida, ja põõsaste grupid, mille vahel on neil tore joosta. Kuna looduses on puutüved koerte jaoks põnevad turnimisobjektid, on ka suurte koerte mänguväljakul maas päris ehtne puutüvi. Lisaks on jooksuaedades erinevad poomid, astmelauad, rambid, jooksutõkked, agility tunnel, istepingid ja prügikastid.

Et loomaomanikel oleks lihtsam lemmikuga aias askeldada ja teda juhendada, on pargis üleval pargirajatiste kasutusjuhendid. Koostöös koertekooliga SudokuPUP koostatud instruktsioonid jagavad näpunäiteid, kuidas suunata ja motiveerida lemmikut liikuma kõndimisrambil, astmetel, A-kaldteel, tõketel ja agility tunnelis.

„Mul on väga hea meel, et Pärnus on üle aastate taas korralik koertepark valminud. Uus koertepark on väga vahva,“ kiitis Pärnu linnapea Romek Kosenkranius. „Pargi asukoht siin Mai kergliiklustee ääres on sellisele rajatisele igati sobilik ja hea, et pargis on kaks omaette aeda – üks suurtele ja teine väikestele koertele.“

Linnapea sõnul peaks tulevikus Pärnu juurde saama veel teisegi koertepargi. Teine treening- ja mänguaedadega koertepark tuleks Ülejõe piirkonda, et ka sealsetel neljajalgsetel oleks koht, kus end peremehe juhendamisel proovile panna.

Mai koertepargi projekteeris osaühing Hüüp, pargi ehitas välja osaühing Teemantlõiked. Infosildid kujundas ja valmistas osaühing Andre Reklaam.
Koertepark läks maksma 40 000 eurot.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.eeVeebilehel kasutatakse küpsiseid