Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

12.06.2020

Pärnu majutusettevõtted saavad Pärnu linnavalitsuselt märgise kirjaga „Pärnu linn soovitab, ettevõte kinnitab: siin on turvaline!“, mis näitab, et nendes asutustes täidetakse külastajate heaolu ja tervise tagamiseks kõiki Terviseameti COVID-19 soovitatavaid käitumisjuhiseid.

Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse sõnul pärineb ohutust kinnitava märgise idee kohalikelt ettevõtjatelt. „Taganttõuke sellise märgise loomiseks said ettevõtjad reisikorraldajatelt, kes on soovinud majutusettevõtetelt kinnitust, et turistidel on selles kohas turvaline ja et asutus on teinud Terviseameti soovituste järgmisel kõik endast oleneva,“ ütleb Kosenkranius.

Estonia Spa Hotelsi juhataja Andrus Aljase hinnangul aitab turvalisust tähistav märk anda külastajatele selge sõnumi, et selles peatumiskohas nende tervisele ohtu ei ole. „Nüüd, kus piirid on avanemas ja turistide huvi Pärnu vastu kasvamas, on eriti oluline kõigile Pärnusse puhkama tulijatele tõestada, et siinsed majutusettevõtted on võtnud oma südameasjaks kõigi Terviseameti juhiste täitmise. Sellega seoses saigi Pärnu linnavalitsusele vastavasisuline ettepanek tehtud. Loodetavasti saab selline kinnitus väikeseks konkurentsieeliseks, mis kallutab kliente tegema otsust just Pärnus puhkamise kasuks,“ märgib Aljas.

Ka Villa Wesseti hotellijuhil Triin Kuusiku sõnutsi vajavad külastajad segasevõitu ajal (lisa)kinnitust, et teenusepakkuja on klientide tervise turvalisuse tagamiseks omalt poolt kõik teinud. „Märgis on väga armas ja leidlik mõte selle info edastamiseks,“ leiab Kuusik.

Märgise välja andmine põhineb vastastikusel usaldusel. „Ettevõtja kinnitab linnale, et on teinud kõik, mis tema võimuses kaitsmaks külalisi võimaliku nakkusohu eest ja et nende pool peatudes on tervis hoitud. Pärnu linn väljastab siis talle füüsilised ja virtuaalsed märgised, mida saab kasutada asutuse ruumides, infomaterjalidel ja kodulehel. Linnapoolne soovitus ja ettevõtja kinnitus, et tegemist on tõepoolest turvalise kohaga, on turistide, eeskätt just väliskülaliste jaoks oluline kriteerium,“ selgitab linnapea.

Praeguseks on 20 suuremat ja väiksemat Pärnu majutusettevõtjat andnud linnavalitsusele teada, et täidavad külastajate heaolu ja hea tervise tagamiseks kõiki Terviseameti COVID-19 soovitatavaid käitumisjuhiseid majutusettevõtetele.

Vaata lisaks: Linnalt märgise saanud Pärnu majutusettevõtted


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.eeFotol Estonia Spa Hotelsi juhataja Andrus Aljas
turvalisuse m2rgis

turvalisuse m2rgis.2

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid