Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

15.06.2020

Täna, 15. juunil alustavad Pärnus töösuve esimesed tänavused malevarühmad. Juunis, juulis ja augustis toimuvatel malevatöödel üle linna osaleb 57 rühmas ligemale 400 koolinoort.

„Pärnu linnas aitavad noored Võidupühaks suuremad kalmistud korda saada. Veel teevad õpilasmalevlased festivalidel ja majutusasutustes koristus-, giidi- ja kolimistöid,“ ütleb MTÜ Pärnumaa Õpilasmaleva tegevjuht Hannele Uutsalu.

Pärnu keskuslinnas riisuvad ja rohivad malevlased Alevi, Vana-Pärnu ja Metsakalmistul hauaplatse ja vahekäike ning muinsuskaitserühmad korrastavad kaitsealuseid hauatähiseid ja -piirdeid. Paikuse alevis on töömalevlaste ülesandeks kõikvõimalikud heakorratööd nagu teeäärte rohimine, pinkide värvimine ning alevi mänguväljakute ja kooli liivakattega võrkpalliplatsi puhastamine rohust.

Valgerannas ja Audrus on juunist augusti lõpuni ametis viis rühma. Malevlaste rühmad on jaotatud nii, et kogu rannahooaja vältel oleks Valgerannas tagatud heakord. Malevlased koristavad Valgerannas ära prügi, värvivad ära istepingid, riietuskabiini ning korrastavad promenaadi ja parklaääri. Audru alevikus saavad malevlased proovida kätt silla värvimisel. Muist heakorratöid ootab õpilasmalevlasi Audru ja Uruste kalmistul.

Suurema osa sellesuvistest Pärnu malevatöödest võimaldab noortele Pärnu linnavalitsus. Uutsalu sõnul on noortele maleva kaudu töö pakkumise plussideks hästi korraldatud töö juhendamine, järelevalve ja distsipliin. „Malevarühmaga on alati kaasas rühmajuht, kes hoiab silma peal noorte töö kvaliteedil ning tutvustab noortele töökultuuri ja -võtteid,“ selgitab Uutsalu.

Kuigi töövõimalusi on tänavu õpilastel mõnevõrra vähem kui varasematel aastatel, ei kahanenud tööle kandideerijate hulk – mõnes rühmas pretendeerib ühele malevakohale suisa kolm töölesoovijat. Pärnu linna rühmadesse saavad eelisjärjekorras Pärnu sissekirjutusega noored. „Kui on vabu kohti, oleme rühma võtnud noori ka mujalt Pärnumaalt,“ täpsustab Uutsalu.

On nii ööbimiseta kui ka ööbimisega rühmi. Ööbimisega rühmad peatuvad Valgeranna malevamajades, Paikuse noortekeskuses ja Jõekääru kämpingutes.
Juunist augusti lõpuni kestva malevasuve lahutamatuks osaks on mõistagi ka meelelahutuslikud koostegemised ehk nagu Uutsalu ütleb: „Pärast töö tegemist algab tõeline malevaelu“.

„See tähendab seda, et pärast tööd planeerivad malevlased koos rühmajuhiga endale põnevaid ettevõtmisi nagu koolitused ja töötoad, matkad, grillõhtud, seltskonnamängud jmt. Korraldatakse traditsioonilist malevapulma ja malevlaste ristimist. Võetakse osa maleva kokkutulekust, milleks valmistatakse oma rühmalipp, rühmavorm ja mõeldakse välja rühmalaul,“ kirjeldab ta.

Pärnu linnavalitsus toetab MTÜ Pärnumaa Õpilasmaleva tegevusi 9200 euroga. See summa on mõeldud Pärnu linna õpilasmaleva rühmajuhtide töötasude tasumiseks, malevlaste T-särkide soetamiseks, toitlustamiseks ja ühistegevuste läbiviimiseks. Lisaks sellele tasub linn Pärnu õpilasmalevlaste töötasud ja soetab neile vajalikud töömaterjalid. Selleks kulub linnaeelarvest ümmarguselt 38 100 eurot.

MTÜ Pärnumaa Õpilasmaleva tegevusi toetab ka Eesti Noorsootöö Keskus läbi projekti „Malevasuvi 2020.“


Lisainformatsioon:
Hannele Uutsalu
MTÜ Pärnumaa Õpilasmalev
5804 7714
parnuopilasmalev[at]gmail.com

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid