Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

19.06.2020

Sel pühapäeval, 21. juuni esimesel tunnil algab astronoomiline suvi ja Pärnust saab 25. korda Eestimaa suvepealinn. 

Erilise kevadsuve tõttu toimub suvepealinna tiitli väljakuulutamine ilma suurema saluudi ja pillerkaarita, kuid see ei kahanda tähtsa sündmuse väärtust - Pärnust saab valitsev suvepealinn igal juhul, ja suvi – kauaoodatud kaunike – ametlikult avatud. 

Teemapealinna tiitli ühes regaalidega võtab Pärnu linnapea Romek Kosenkranius vastu Pärnule iseloomulikus kohas, rannakohviku seenrõdul, ning seal heisatakse ka suvepealinna lipp.

Nagu on tavaks kujunenud, on piduliku hetke tunnistajateks Eesti teiste teemapealinnade Türi, Otepää ja Narva ning pealinna Tallinna esindajad.

Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse sõnul on veerandsada aastat Eesti suvepealinnana Pärnule suur au ning alanud juubelisuvel hoiab Pärnu suvepealinna lippu uhkusega kõrgel.

„Kutsun kõiki sel suvel Pärnusse, meil on rõõm pärast keerulist koroonakevadet külalisi võõrustada. Ma soovin kõigile, aga eriti oma kallitele kaaslinlastele, ilusat sooja suve ja rõõmsaid hetki meie igapäeva, oleme ära teeninud puhkuse ja võimaluse suve nautida,“ ütleb ta.

Pärnu peal teevad suve alguse puhul muusikat supelkostüümides Õnn Tuli Õuele pasunakoor ning sambakool Kuldõunapuu ühes trummivirtuoos Reigo Ahvenaga.  

Tantsunumbritega üllatavad Janne Ristimetsa tantsukooli õpilased. 

Artistid liiguvad keskpäevast kuni siestani trajektooril südalinn-rand. Nägemis- ja kuulmismeel tasub valvel hoida sellistes strateegilistes kohtades nagu Laste- ja Rannapark, Rüütli ja Supeluse tänav, keskrand ning Iseseisvuse väljak.

Õhtul musitseerib Rannapargi roheluses ansambel Rembetes.

Linnapildis toimub suve esimesel päeval ka üks märkimisväärne uuendus - Pärnu kesklinnast randa viiv Supeluse tänav muutub autovabaks. See tähendab, et Supeluse on 21. juunist 9. augustini alates tänava algusest kuni Tammsaare puiesteeni autoliiklusele suletud. Karusselli tänava ja mõnelt teiselt ristmikult tohib autoga üle sõita ning Supeluses võivad endiselt sõita prügiveo- ja kaubaautod, samuti saavad kohalikud elanikud autoga kodu juurde. 

Miks just Supeluse ning miks just nüüd?

Aga seepärast, et Supeluse oli 19. sajandil üks Pärnu esimesi linnast randa viivaid uulitsaid ning randa ja kesklinna ühendavaks oluliseks tuiksoonseks on ta jäänudki. 

Siin saalib palavatel päevadel plaaži vahet katkematu inimvoor; toimetab mitmeid söögikohti ja majutusasutusi, on palju nostalgiat ja melu ning ridamisi kauneid suvitusvillasid. Pesuehtne kuurortlinna puiestee, mis suvel kihab ja pulbitseb ning talvel tukub õndsas rahus!

Nii Supeluse erilisuse kui ka erakordse suve tõttu otsustas Pärnu linnavalitsus, et pärnakatele ja külalistele tuleb mõnusaks kulgemiseks anda suvekuudel rohkem ruumi ja vabadust ning puhkuserežiimil jalutajate meelispaik Supeluse tänav on selleks igati sobiv koht. 

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid