Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

29.06.2020

Pärnu linna külalistel on igal juulikuu laupäeval võimalus osaleda eestikeelsetel suvepealinna tutvustavatel linnatuuridel „Trust me! I’m a local“.

Pärnakast giidi juhendamisel mööda kuurortlinna tänavaid ja nurgataguseid kulgevatel jalgrattaretkedel saab avastada Pärnu salajasi ja ägedaid paiku, mis on teada ainult kohalikule ning mida turistid ei pruugi omal käel üles leida. Giidituurid on suurepärane võimalus kogeda suvepealinna värvikat hingeelu läbi kohalike silmade ning kuna iga tuur on omanäoline ja kordumatu, tasub osaleda neil kõigil.

Tasuta tuurid stardivad laupäeviti vanalinnast Pärnu külastuskeskuse (Uus 4) juurest kell 18 ja kestavad kaks tundi. Ekskursioonile tulijail palutakse võtta kaasa jalgratas ja uudishimu. Lisainformatsiooni tuuride kohta leiab lehelt visitparnu.com.

Tänavusuvised Pärnu võlusid avavad giidituurid on jätk mullustele ingliskeelsetele linnaekskursioonidele „Trust me! I’m a local“, mis olid suunatud pigem väliskülalistele.

Selle suve giidituuride eestvedajad tutvustavad end nõnda:

Barbara Lehtna
Olen jutuvestmiskalduvustega teatriinimene, kes lavastab, tantsib ja etendab nii kodustel kui välismaa lavadel. Olenemata tööst, mis viib mind tihti kodulinnast üsna kaugele, hoiab miski mind Pärnu küljes kinni nii kõvasti, et siiani lahti lasta pole õnnestunud.

Lemmikhobiks on uitamine Pärnu nurgatagustes ja kangialustes ning vanades dokumentides ja ajalehtedes tuhnimine. Selle hobi tõttu on sündinud mitu Pärnu kohta kirjutatud audiotuuri ning kindlasti ei lahku ükski minu sõber Pärnust ilma linna tutvustava jalutuskäiguta, mis ei tutvusta ainult Pärnu tuntud turismiobjekte vaid viib pigem neist eemale just seda äraspidist Pärnut avastama, mis tavaliselt turismibrošüüridesse ei jõua. Ehk siis „Minu Pärnu“ on veel kirjutamata, aga võib-olla saab just „Like a local“ tuurist selle raamatu eessõna.

4. juuli giidituur: Mina kutsun huvilisi endaga kaasa vanasse „Riia eeslinna“ ehk Kalamehe ja Sillutise tänava kanti. Alustame tuuri Pärnu külastuskeskuse juurest, kus võtame pisut aega, et atra seada ja rattarehvid üle kontrollida. Lisaks proovime nõnda kokku leppida, et üldise viisakuse jätame kusagile mujale ja katsume tuuri ajal läbi saada nagu vanad sõbrad, kes pole ammu näinud. Kesklinnast liigume vana Pärnu õlletehase ja Cibuse poole ja riburada pidi igal pool peatudes lõpetame tuuri Alevi kalmistul. Tee peale jäävad nii isiklikud lood Pärnu haiglast ja vanglast, kui ka võib-olla üldteadmata mõtted räämas tänavate, läikele löödud uulitsate ja hüljatud hoonete kohta. Kui tuur vapralt vastu pidada, saab tõenäoliselt muiata, mõelda ja kaasa jaurata, lisaks on täiesti võimalik, et Pärnu tundub pärast seda täitsa teistmoodi linnana.

Kati Vaas
Mina olen Kati ja olen põline pärnakas. Hariduselt olen fotograaf, aga nagu korralikul kriimsilmal on mulgi üheksa ametit - pean Pärnus väikest disainipoodi Kolme Karu Kaubamaja, vean väikest pereettevõtet Vaas&Vaas, kus me ema Heljega maalitus puidust kodusisustust ja kingitusi valmistame, lisaks tegelen floristika, graafilise disaini ja sündmuste korraldamisega ning olen muidu aktiivne ja avatud kodanik.

11. juuli giidituur: Siinmaa pärlid, moodne arhitektuur, tänavakunst, aguli puitarhitektuur, tööstusmaastik – kõik, mis mulle Pärnus meeldib. Tuur lõpeb Kolme Karu Kaubamajas Suur-Jõe 63.

Eerik Hannus
Olen 20-aastane aktiivne Pärnu noor, igapäevaselt tegelen uue noorte innovatsioonikeskusega HUUB. Minu eesmärgiks on elada põnevat väljakutsetega elu ja seetõttu tegelen tihti mitme asjaga korraga. Kuna minu huvialadeks on muusika ja kultuuriloome, viib minu tuur erinevate kultuuripaikade juurde ning tuuril osalejad saavad kogeda väga erinevaid asju.

18. juuli giidituur: Tuuril osalejad läbivad kahe tunniga spetsiaalselt neile kujundatud kultuuriprogrammi ja näevad Pärnu kultuurielu korraldamise telgitaguseid. Tule, kui oled valmis uusi asju kogema!


Mikk Pärg
Olen põline pärnakas, kelle elutee on siiani suuremas osas olnud seotud suvise kuurortlinnaga. Olen andnud enda panuse nii Pärnu ööellu kui ka kunsti ja kultuuri. Lõbusa olemusega, aktiivne ja jutukas tegelane, kellel on Pärnu kohta rohkem lugusid kui Toomas Nipernaadil.

25. juuli giidituur: Ajalooline ringkäik Pärnus, linnas, mis on kasvanud pea sama kiirelt kui ma ise. Võtame fookuse alla murrangulised juhtumid, mis leidsid aset aastatel 2001 - 2019 Pärnus ja selle lähiümbruses. Jutustan oma Pärnu lugu ning seda nii ausalt ja vahetult kui võimalik. Nostalgiline rattasõit heidab valgust Pärnu mitmekesisele kultuurikihile, pealtnäha võimatutele sündmustele ja suvepealinna võludele.


Fotol üks neljast giidist, Pärnu loomeettevõtja Kati Vaas.
Foto autor Kairi Tähe

GiidKati2


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid