Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

24.07.2020


Inimesi, kes pakendikonteineritesse või nende juurde sobimatuid asju viivad, võidakse trahvida kuni 800 euroga, ettevõtetele võidakse määrata kuni 13 000 eurone rahatrahv.

Pärnu linnas on sadakond Tootjavastutusorganisatsiooni (TVO), Eesti Taaskasutusorganisatsiooni (ETO) ja Eesti Pakendiringluse (EPR) pakendikonteinerit, mis on varustatud ettevõtja kontaktandmete ja pakendiliigiga, mida sinna tohib panna.

Linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialisti Marve Virunurme hinnangul moodustavad pakendid konteinerite sisust ligi 40 protsenti, ülejäänud on olmejäätmed, lehtklaas (see ei ole pakend!), WC potid, kraanikausid, madratsid jpm, mis tuleks panna kodusesse prügikasti või viia jäätmejaama või -punkti.

Jäätmejaamad või -punktid asuvad Pärnus Raba 39 ja Metsa 1, Põlendmaal, Audrus, Lavassaares ja Tõstamaal. Tasuta võetakse seal vastu üksnes ohtlikke jäätmeid ja elektroonikajäätmeid, ülejäänud asjade eest tuleb maksta.

Inimene, kes otsustab raha kokku hoida ja oma jäätmed avalikesse pakendikonteineritesse või nende kõrvale viia, riskib kuni 800 eurose rahatrahviga. „Nägin, kuidas Raeküla pakendikonteinerite juurde vana komposter viidi. Kirjutasin auto numbri üles ja algatasime väärteomenetluse. Sellise asja viimine Paikre sorteerimisjaama oleks maksnud mõne euro,“ rääkis Virunurm.

Pakendikonteineritesse viidud sobimatute asjade tõttu saavad konteinerid kiiresti täis ja inimesed on selle pärast pahased. Kui märkate kedagi pakendikonteinereid risustamas, tuleks sellest teada anda konteinerile kirjutatud telefoninumbril või teatades linnavalitsusele, helistades telefonil 444 8200 või kirjutades linnavalitsus[at]parnu.ee.

Teataja peab olema valmis selleks, et tema tunnistust kasutatakse väärteomenetluses. Niisama anonüümsel helistamisel pole mõtet, väärteomenetluses on vaja tunnistajaid.

„Iga asja jaoks on oma koht,“ ütles linnavara ja heakorrateenistuse juhataja Karmo Näkk. „Pärnu linnas on kuus kohta, kus saab erinevat liiki jäätmeid ära anda, aga ikka viiakse neid sisuliselt tänavale ja meie kõigi aia taha.“


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid