Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

29.07.2020

Pärnu rannapromenaadil, Lehe tänava pikendusel lülitatakse täna kell 16 tööle uuendatud purskkaev, mille rekonstrueerimine läks koos projekteerimisega maksma 117 750 eurot.

Samas kohas oli 14 aastat tagasi ehitatud purskkaev, mille seadmed ei pidanud liivale ja mereveele vastu. Vanast purskkaevust on säilinud ainult betoonsüvend, tööde käigus uuendati kogu purskkaevu kandev pind ning tehnoloogiline osa koos elektri ja automaatikaga.

Purskkaevu välisilme ja funktsionaalsus on jäänud samaks. 35 düüsikomplekti ja 736 veejoaga purskkaevu automaatika võimaldab üheaegselt tekitada kolme rühma erineva kõrgusega veesambaid, mis sujuvalt tõusevad ja langevad.

Veesammaste valgustamiseks on võimalik valida sujuvalt või erineva kiirusega muutuvaid valgusskeeme paljude erinevate värvitoonide seast, vett valgustatakse pritsmetelt valguse peegeldumise teel. Valgussüsteem võimaldab valgustite vilkumist suurel kiirusel, valguse liikumist vasakult paremale ja vastupidi, valguse liikumist basseini äärtest keskele ja vastupidi, platsi kaootilist valgusega täitumist ja tühjenemist, valguslainete liikumist vasakult paremale ja vastupidi, vikerkaareefekti tekitada ja palju muud.

Purskkaevu pind on kaetud graniitplaatidega.

Purskkaevu rekonstrueerimise projekteerimis- ja ehitushanke viis läbi AS Pärnu Vesi, töid tegi OÜ Heliotek.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid