Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

24.08.2020


Juuni alguses alanud Pärnu Raeküla kooli Riia maantee poolse fassaadi soojustamine rekonstrueerimine ei ole veel päris läbi, kuid lõpptulemust võib värske kuue selga saanud koolimaja juures juba aimata. Kui ehitustööd sügisel lõppevad, on Raeküla koolihoone fassaadi remondil ring peal ning majal tervikuna uus väljanägemine.

Mullu septembris alanud ja kuni tänavu maini käinud tööde käigus rekonstrueeriti koolimaja merepoolne fassaad ja vahetati seal välja vanad uksed-aknad. Juunis jätkati töödega Riia maantee poolses küljes ja koolimaja sisehoovis, kus soojustati seinad, vahetati vanad avatäited uute vastu ning rekonstrueeriti välistrepid (astmed ja tasapinnad kaeti efektsete pesubetoonist plaatidega). Sisehoovis on tööd valmis, koolimaja Riia maantee poolsel fassaadil jätkuvad need veel septembriski.

Pärnu Raeküla kooli direktori Liilia Obergi sõnul on kogu kooliperel – nii õpilastel, personalil kui lapsevanematel – hea meel, et ka Raeküla kooli suur maja (Raeküla kooli algklasside maja renoveeriti täielikult 2014) saab vajaliku soojustuse. Lisaks soojustusele on koolijuhi hinnangul oluline ka maja esteetiline külg. „Asume ju Via Baltica ääres ja meie koolimaja on nähtav kõigile, kes sel teel liikumas,“ märkis Oberg.

Kooli pidajaga ja ehitajaga on koostöö hästi sujunud. „Kõik mõistavad, et õppetöö korraldamine renoveeritavas hoones on pingeline ja keeruline ning seetõttu on ka kõik ehitajad kõvasti pingutanud,“ tõdes direktor.

Raeküla kooli merepoolse fassaadi rekonstrueerisid Anka Ehituse Grupp OÜ ja OÜ Danville. Tööd läksid maksma 233 721 eurot. Sel suvel alanud rekonstrueerimistöid teostas Optimus Ehitus OÜ ning tööde maksumuseks on 348 988 eurot.

Lisaks uuendustele eksterjööris, ootavad üle mitme kuue kooli naasvaid lapsi ees muutused koolimajas seeski – remonditi ja sisustati muusikaklass, kaks uut klassiruumi (üks tosinale ja teine kuuele õpilasele) ja I korruse tualettruumid. Nende ruumide renoveerimine toimus osaliselt eriolukorra perioodil ja osaliselt suvel.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid