Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

25.08.2020
Sotsiaalministeerium


Möödunud nädalal avalikustati uus koroonaäpp HOIA, mis aitab rakenduse kasutajate kaasabil piirata koroonaviiruse levikut. Rakendus teavitab kasutajat, kui ta on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli.

· Laadi rakendus alla Google Play või App Store’i kaudu ja aita paigaldada see ka oma lähedastele. 
· Vaata lisaks: www.hoia.me 

Koroonaviiruse ennetamiseks efektiivseim meede on püsida haigena kodus, järgida kõiki hügieenireegleid ja hoida turvalist vahemaad. Kui me soovime aga oma harjumuspärase eluga jätkata, liikuda ühistranspordiga, reisida, külastada avalikke asutusi, käia tööl ja õppida kontaktõppes, siis tõenäoliselt ei ole meil alati võimalik teistest inimestest piisavat distantsi hoida.

Koroonaäpp on üks täiendav tõhus vahend selleks, et võimalikke nakkuslikke kontakte vähendada ja viiruse levikut pidurdada.
· Selleks on oluline, et võimalikult paljud inimesed selle endale alla laadiksid ja seda kasutaksid.
· Äpp teavitab inimest juhul, kui tema telefon on olnud hiljem positiivse koroonaviiruse proovi andnud inimesele tema nakkusohtlikul ajal lähemal kui 2 meetrit vähemalt 15 minutit.
· Koroonaviiruse eripära on see, et ta levib ka siis, kui inimene ei tunne end haigena. See tähendab et inimene võib olla nakkusohtlik ka siis, kui tal sümptomeid veel tekkinud ei ole. Seetõttu on viiruse leviku tõkestamiseks lähikontaktsete tuvastamine ja teavitamine kriitiline.
· Kuna haigestunud inimesel endal on võimatu meenutada inimest, kellega ta mõnes restoranis või bussis lähikontaktis oli, siis siin tulebki appi koroonaäpi automaatne teavitus - telefon jätab anonüümselt ja krüpteeritult telefoni mälusse kõik kokkupuuted teiste äpi kasutajatega.
· Kui mõni äpi kasutaja haigestub, märgib ta end, st oma koodi, nakatunuks ning teiste kasutajate telefonid – kes on selle koodi meelde jätnud – teavitavad oma kasutajaid võimalikust lähikontaktist. Nii suudabki äpp teavitada ka neid inimesi, keda nakatunu ise ei pruugi teadagi.

Riik, rakendus, rakenduse tootja või telefoni tootja ei saa kunagi teada, kes kellega lähikontaktis oli.
· Telefonid suhtlevad omavahel Bluetooth raadiosignaalide abil, vahetades omavahel koode, mis ei ütle äpi kasutajate kohta midagi. Äpi kaudu ei laeku riigile mingit infot lähikontaktsete identiteedi kohta.

Hoiame ennast ja oma lähedasi. Äpi kasutamisega aitame privaatselt ja turvaliselt kaasa nakatunute arvu vähendamisele.
· Kui hoolid enda ja oma lähedaste ning kogu Eesti heaolust, siis on sul võimalik äpi kasutamisega palju head teha.
· Jaga infot ka oma sõpradele ja lähedastele ning vajadusel aita neid äpi paigaldamisel.


Rakendus loodi sotsiaalministeeriumi, tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse, terviseameti ning 12 Eesti ettevõtte – Cybernetica, Fujitsu Estonia, Guardtime, Icefire, Iglu, Mobi Lab, Mooncascade, Velvet, FOB Solutions, Heisi IT OÜ, Bytelogics ja ASA Quality Services OÜ koostöös. Lisaks aitas rakenduse arendamisel kaasa Šveitsi DP-3T projektimeeskond, kelle loodud lahendus on Eesti rakenduse aluseks.

Loe ka: 20.08.2020 Tänasest saab laadida nutitelefoni koroonaviiruse levikut piirava mobiilirakenduse HOIA


HOIA


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid