Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

28.08.2020


Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ning haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Robert Lippin allkirjastasid koostööprotokolli, mille järgi lepiti kokku sihis, et 1. septembrist 2022 alustab Pärnus mittestatsionaarse üldharidusõppe pakkumist Pärnumaa Kutsehariduskeskus ja Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium lõpetab tegevuse.

Kas eesmärk ellu viiakse, sõltub volikogust, kellele hiljemalt 30. novembriks vastav ettepanek tehakse. Ümberkorralduse läbiviimiseks, kutsehariduskeskuses õppetingimuste kujundamiseks, õppijatele info edastamiseks ja muude küsimuste lahendamiseks moodustab linnavalitsus töögrupi, kuhu kuuluvad täiskasvanute gümnaasiumi, kutsehariduskeskuse ja linnavalitsuse esindajad. Täiskasvanute gümnaasiumi esindajateks on kooli direktor Karin Kurvits, õppejuht Kaire Jakobson ja õpetaja Eve Zekker.

Linnavalitsus ja ministeerium leppisid kokku koostöös täiskasvanute gümnaasiumi õpilaste üleviimisel kutsehariduskeskusesse, uute õppijate leidmisel ning täiskasvanud õppurite õppimisvõimaluste ja -tingimuste loomisel. Õppe üleviimisel Pärnumaa Kutsehariduskeskusesse jätkub mittestatsionaarne õpe nii põhi- kui üldkeskhariduse tasemel, samuti paraneb õppijate võimalus osaleda soovi korral erialaõppes.

Mittestatsionaarne õpe on paindlike õppevormidega, võimaldades täiskasvanutel töö kõrvalt haridust omandada. Kui seni keskendutakse täiskasvanute gümnaasiumis üldainetele, siis kolimine kutsehariduskeskusesse võimaldab lisaks neile omandada soovi korral erinevaid kutseoskusi.

„Õpilane ei pea omandama kogu eriala, vaid võib piirduda näiteks ainult kamina tegemisega. Samuti saab ta võtta erinevaid kursusi, õppides põrandakattematerjalide paigaldamist, puitmööbli korrastamist, tortide valmistamist jpm,“ selgitas Pärnu abilinnapea Varje Tipp.

Lisaks praktiliste oskuste omandamise võimalustele on õpilastel kutsehariduskeskuses paremad õpitingimused. Õpilased saavad kasutada sööklat, kohvikut, autoremonditöökoda, juuksurit jne. Kutsehariduskeskuses on õpilaskodu ja autokool.

„Töögrupp arutab läbi kõik ümberkorralduse läbiviimiseks vajalikud detailid, et õpilastel oleks selge, mis neid ees ootab. Ka volikogul on kergem otsustada, kui eelnevalt on asjad läbi arutatud,“ ütles Tipp.



Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid