Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

09.09.2020


Pärnus huvi- ja sporditegevust pakkuvad koolid, stuudiod, klubid, kursused ja ringid on koondunud ühele veebilehele huvitegevus.parnu.ee. Siit saab hea ülevaate milliseid erinevaid tegevusi Pärnu keskuslinnas ja osavaldades pakutakse, infot tegevuste toimumisaegade ja -kohtade, maksumuse ning muu olulise kohta.

Nii munitsipaal- kui erasektori huvi- ja sporditegevusi hõlmavat ühist e-keskkonda pole Pärnus varem olnud. „Juba mitmeid aastaid on pärnakad soovinud püsivat internetikeskkonda, kust lapsevanemad leiaks kogu aasta vältel tervikliku ülevaate linnas pakutavate huvitegevuse võimaluste kohta,“ tõdeb Pärnu linnavalitsuse huvihariduse spetsialist Kadri Rebane.

Taganttõuke Pärnu linnavalitsuse hallatava portaali huvitegevus.parnu.ee käivitamiseks andis koroonaviiruse levik, mis ei võimalda korraldada igasügist huvitegevuste messi Huvikas. Kuna platvorm huvitegevus.parnu.ee oli linnal juba varem olemas, tekkis nüüd ajend ja võimalus täita see asjakohase sisuga.

„Aadressile huvitegevus.parnu.ee on kokku koondatud Pärnu huvitegevused alates spordist kuni kunsti, teaduse ja teatrini. Portaal täieneb pidevalt ja juba praegu on sinna sisestatud ca 200 huvitegevusvõimalust,“ tutvustab portaali huvitegevus.parnu.ee arendaja ja messi Huvikas korraldaja Piret Hallik-Sass.

Oma tegevuse saab veebilehele sisestada ja seal hoida tasuta, oluline on lihtsalt jälgida, et esitatud teave oleks korrektne ning vajadusel (kui näiteks vabad kohad on täitunud või ring enam ei tegutse) tuleks informatsiooni uuendada või täpsustada.

Rebase hinnangul on uuenenud portaal sel sügisel pärnakate jaoks parim viis, kuidas leida omale sobiv huvi- ja/või sporditegevus. „Populaarne perepäeva formaadis huvitegevuste mess Huvikas, mida linn koostöös Eesti Huvialaagentuuri, Galerii Central ja Turundustugiga on igasügiseselt Kaubamajakas korraldanud, ja ka sügisene linnavalitsuse ja spordiklubide korraldatud spordimess Pärnu spordihallis, ei saa viiruse ohu tõttu toimuda. Sestap kasutab linn messideks mõeldud raha portaali huvitegevus.parnu.ee arendamiseks,“ selgitab Rebane.

Ta lisab, et huvi-ja sporditegevus lastele ja noortele alati oluline, kuid keerulistel aegadel on võimalus meelepärase harrastusega tegelemiseks kohe eriti tähtis. „Hobidega tegelemine toob noore ellu lisaväärtust, annab talle positiivset ellusuhtumist ja oskust raskustega toime tulla,“ märgib Rebane.

Paralleelselt portaali uuendamisega algas ka messi Huvikas 2020 virtuaalkampaania. Veebikampaanias aitavad huvitegevusega tegelemise olulisust mõista teadlane Mart Noorma, keda tunneme ESTCube tudengisatelliitide ja populaarse telesaate Rakett69 järgi, näitleja Priit Loog, kes korjas hiljuti auhindu Eesti filmi- ja teleauhindade galal, maailma paremikku kuuluv jetisportlane Jasmiin Üpraus ning noor sotsiaalmeedia sisulooja Karl-Gustav Kurn.
Huvi- ja sporditegevust propageeriv kampaania on tähtajaline, kuid portaal huvitegevus.parnu.ee jääb püsivalt töösse.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid