Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

14.09.2020


Statistika järgi kasvas tänavu juulis Eestis majutusettevõtetes ööbinud siseturistide arv eelmise aasta juuliga võrreldes kaheksa ja nende ööbimiste arv seitse protsenti. Pärnus püstitasid siseturistid suisa rekordi: siseturistide hulk kasvas eelmise aasta juulikuuga võrreldes 59 ning siseturistide ööbimiste arv 53 protsenti. Kokku külastas Pärnu linna juulis 25 087 siseturisti, kes veetsid siin 44 049 ööd.

Siseturistid leidsid tee Pärnusse ilmselt mitmel põhjusel: üheks teguriks oli ilus ja päikeseline suvi, kuid suvepealinna populaarsusele aitasid tihedas kodumaises turismikonkurentsis kaasa ka Pärnu linnavalitsuse korraldatud siseturukampaania „Puhka jälle päriselt! Pärnus!“ ning Pärnu ettevõtjate pingutused.

Pärnu abilinnapea Rainer Aavik tõdeb, et koroonakevadele järgnenud suvi kujunes Pärnu turismiettevõtjatele kardetust paremaks. „Pärnu on eestlaste seas alati hinnatud puhkusekoht olnud, kuid aasta-aastalt aina menukam sihtkoht on Pärnu just välisturistide silmis. Sel suvel oli aga selge, et võõrsilt siia külalisi väga palju ei tule, samas ei olnud meil ka mingit kindlust, et Eesti inimene eelistab paljude Eestimaa piirkondade seast valida külastamiseks ja puhkamiseks just nimelt Pärnu. Õnneks aga nii läkski – eestlane näitas, et suvi ilma Pärnuta ei ole mingi õige suvi,“ märgib abilinnapea. Lisades, et Pärnu menu kõrgelt hinnatud kuurordina ei ole tulnud üleöö, vaid on era-ja avaliku sektori sihikindla tegevuse tulem.

Alanud sügistalvise hooaja suhtes on Aavik turismiettevõtjatega ühte meelt: miinimumeesmärk on jääda ellu. Et anda inimestele põhjust sügiseseks visiidiks Pärnu, on linnavalitsus ja ettevõtjad korraldamas mitmeid põnevaid üritusi, kuid neid väisates ei saa unustada ettevaatlikkust: tuleb hoida kaaskodanikega mõistlikku vahemaad, kanda avalikus kohas maski ning puhastada sageli käsi.

Juba sel nädalal, 17.-20. septembril, toimub Pärnus kohvikultuuri tutvustav teemanädal „Pärnus Kohvitab“. Tegemist on endise Pärnu kohvikute nädala üritusega, mis varem toimus oktoobris terve nädala. Nüüd on sellest ettevõtmisest saanud üks pikk ja sisukas kohvitamist soosiv nädalavahetuseüritus ühes arvukate osalejakohvikute, temaatiliste pakkumiste ja meelelahutusprogrammiga. Et üritus jaotub 30 erineva koha vahel üle terve linna, ulatudes servapidi maakondagi, jagub kohvitajail ruumi ja võimalusi hoida distantsi.

Esimesele sügiskuule paneb punkti 25. ja 26. septembril Pärnu südalinnas toimuv valgusfestival ÖÖvalgel. Teist aastat peetav festival koosneb ainulaadsetest valgusvisuaalsetest lavastustest ja installatsioonidest. Etendusi mängitakse Pärnu kesklinna hoonetel ja hoovides, iga vaatemäng kestab 10-20 minutit ning külastajatel on ühelt spektaaklilt teisele jalutades võimalik tutvuda ka linna endaga – majade, tänavate, inimestega.

Peale efektsete valgusetenduste saab sel aastal festivalil näha-kuulda mitmeid huvitavaid artiste. Näiteks astub festivalil üles Kerli Kõiv, kellele see on selle aasta ainus lavashow Baltikumis ning ühtlasi tema lavastajadebüüt. Lisaks saab nautida valgusetendusi nii Pastaca kui Mick Pedaja muusikale. Korraldajad paluvad etendustele tulijail kanda maski ja pidada teiste pealvaatajatega distantsi.

12. novembril toimub Pärnus järjekordne PlayDay konverents. Sellel aastal keskendub konverents turismisektori teenusedisainile ning kannab nime „Kuidas muuta madalhooaeg kõrghooajaks“.

Igakevadine Pärnu restoranide nädal leiab seekord aset hoopis 7.-15. novembril. Kogu nädala jooksul pakub ligi 30 Pärnu restorani erihinnaga kolmekäigulist menüüd ja lisaks mitmeid üllatusi. 2015. aastal esmakordselt korraldatud teemanädal on aastatega muutunud Pärnu üheks suurimaks sündmuseks.

Abilinnapea Rainer Aaviku ütlust mööda tasub tee Pärnusse ette võtta ka siis, kui siin ühtegi suuremat sündmust parasjagu ei toimu. „Argise Pärnu nägu ei ole paljud eestlased ju tegelikult näinudki. Suvine Pärnus käik ei ole selle kandi tundma õppimiseks kindlasti ammendav, sest Pärnul on Eesti inimesele pakkuda palju enamat kui vaid rannapuhkus. Meil on väga heal tasemel spaad, kuhu tasub tulla absoluutselt igal ajal, aga iseäranis just rahulikel sügiskuudel ja oktoobrikuisel koolivaheajal,“ ütleb Aavik.

(Pere)puhkajate päralt on ka Pernova loodusmaja ühes unikaalse kerakino, planetaariumi, interaktiivsete ja käed-külge eksponaatidega, rääkimata Pärnu teatrist, kinost, muuseumist, kontserdimajast, siinsetest golfiväljakutest kui matkaradadest. 

„24 tunnist Pärnu(maa) avastamiseks ei piisa,“ leiab Aavik. „Kui siia tulla, siis vähemalt paariks päevaks kindlasti.“Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Volikogu istungi otseülekanne

Veebilehel kasutatakse küpsiseid